تبلیغات

لباس تاریخی لیلا حاتمی در جشنواره کن / عکس

لباس لیلا حاتمی در فستیوال کن 2014 جزو 10 لباس برتر آن دوره قرار گرفت.

به گزارش صبحانه،یکی از زیباترین و به یاد ماندنی ترین لباس های هنرپیشه های زن ایرانی که به جشنواره های خارجی دعوت شدند، لباسی بود که لیلا حاتمی در جشنواره کن سال ۲۰۱۴ پوشید.

به گزارش مدمال، با وجود اینکه لیلا حاتمی پیشنهادهای زیادی برای سپردن طراحی لباسش به طراحان داخلی و خارجی داشت اما تصمیم گرفت که کار طراحی خود را به طراحی به نام مهرنوش شاه حسینی بدهد. مهرنوش شاه حسینی معماری است که طراحی و معماری را باهم ترکیب کرده است و از سال ۱۹۹۵ به شغل استایلیست بودن می پرداخته اما در سال ۲۰۰۵ برند اختصاصی خود با نام سوها را راه اندازی کرد.
لباس تاریخی لیلا حاتمی در جشنواره کن / عکس

پیشنهاد مهرنوش برای طراحی لباس لیلا حاتمی، لباسی ۱۴۰ ساله بود که با زر دوزی و جزئیات فوق العاده نمادی از زیبایی و ظرافت زنانه باشد، این لباس به قدری چشمگیر بود که در لیست بهترین لباس های جشنواره با وجود پوشش حجاب، در بین ده لباس برتر قرار گرفت. کت این لباس متعلق به خانواده ای در ایران بود که بیش از ۱۸۰ سال از آن نگهداری کرده بودند و در طی این سال ها فقط یکبار پوشیده شده بود.

لباس تاریخی لیلا حاتمی در جشنواره کن / عکس

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار