تبلیغات

محاکمه نیما و مهدی 2 بچه محل به خاطر سرقت مسلحانه از طلافروشی شمشیری

به گزارش صبحانه، در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی Judge محسن زالی و با حضور یک مستشار برگزار شد ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند. وی گفت: نیما۲۸ ساله و مهدی ۲۷ ساله متهم هستند مهرماه سال ۹۶ و بیست و ششم دی ماه پارسال به دو طلافروشی در محدوده خیابان شمشیری تهران مسلحانه دستبرد زده و چندین کیلوطلا سرقت Stealing کردند. اکنون با توجه به درخواست شاکی های پرونده برایشان اشد مجازات می خواهم.

سپس صاحب نخستین طلا فروشی که به آن دستبرد زده شده بود روبه روی قضات ایستاد و گفت: دو پسر جوان در حالی که صورت هایشان را پوشانده بودند به مغازه ام حمله کردند و نیم کیلو طلا دزدیدند.

دومین شاکی نیز گفت: متهمان با تهدید اسلحه ۵ کیلو ۸۴۰ گرم طلا سرقت کردند که فاکتورهای آنها را دارم ولی حالا ادعا می کنند فقط یک کیلو و 700 گرم طلا برده اند. آنها محارب هستند و برایشان حکم اعدام execution می خواهم.

سپس نیما رو به روی قصاص ایستاد و گفت: من و مهدی از بچگی با هم دوست بودیم. من دستفروشی می کردم و فیلم می فروختم که چند بار دستگیر شدم. به همین خاطر با موتور کار می کردم. من و مهدی با هم یک خانه مجردی اجاره کرده بودیم و زندگی می کردیم تا اینکه در پارک با دو پسر جوان آشنا شدیم که قصد داشتند قاچاقی از کشور خارج شوند. آنها دو اسلحه را که می‌گفتند ۸ میلیون تومان ارزش دارد به ما سپردند تا برایشان بفروشیم. آنها پس از مدتی به ترکیه و سپس به آلمان رفتند و در این مدت هیچ مشتری برای خرید اسلحه ها معرفی نکردند.

وی ادامه داد: من و مهدی به تریاک و شیشه معتاد Addicted بودیم و حال و روز خوبی نداشتیم که به فکر سرقت مسلحانه افتادیم. دراولین سرقت نیم کیلو طلا و سه ماه بعد در دومین سرقت یک کیلو و 700 گرم طلا دزدیم. در اولین سرقت 30 میلیون تومان و در دومین سرقت 25 میلیون تومان نصیبمان شد. مرد مالخر قرار بود باقی پول هایمان را بدهد اما قبل از دریافت پول به خاطر فیلم های دوربین مداربسته دومین طلافروشی شناسایی و دستگیر شدیم.

این متهم درباره شلیک نیز گفت: من قبلا هیچ وقت با اسلحه کار نکرده بودم .آن روز وقتی با صاحب طلافروشی درگیر شدم خیلی ترسیده بودم .شاسی اسلحه خراب شده و گیر کرده بود که ناخواسته یک تیر هوایی شلیک شد.

مهدی نیز حرف های همدستش را تکرار کرد و گفت: من و دوستم از سر ناچاری به فکر سرقت مسلحانه افتادیم. ما معتاد بودیم و کار درست و حسابی ندشاتیم.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار