تبلیغات

تعیین تکلیف مشمولان غایب تا پایان سال ۹۷

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تاکید کرد: به منظور تعیین تکلیف وضعیت خدمتی مشمولان غایب، پیامکی از سوی سازمان وظیفه عمومی برای این دسته از مشمولان ارسال می‌شود.

به گزارش صبحانه،سردار ابراهیم کریمی درخصوص تعیین تکلیف مشمولان غایب گفت: قانون جریمه مشمولان غایب تنها تا پایان سال ۹۷ اجرا خواهد شد لذا به منظور تاکید بر تعیین تکلیف وضعیت خدمتی مشمولان غایب و اطلاع‌‌‌رسانی بیشتر، پیامکی از سوی سازمان وظیفه عمومی برای این دسته از مشمولان ارسال می‌‌‌شود.

وی افزود: آن دسته از افرادی که واجد شرایط قانون جریمه مشمولان غایب هستند، می‌‌‌توانند با پرداخت نقدی یا اقساطی مبلغ جریمه، وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

این مقام ارشد انتظامی بیان اینکه با بررسی‌های صورت گرفته در بین مشمولان غایب، گروهی مبتلا به بیماری روحی، روانی و جسمی هستند که برای معافیت پزشکی اقدام نکرده‌‌‌اند و به علت عدم تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود، برای انجام اموری مانند بیمه، خروج از کشور و... دچار مشکل شده‌‌‌‌اند، اظهار داشت:

لذا این دسته از مشمولان باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای معافیت پزشکی اقدام کنند تا از لیست مشمولان غایب خارج شوند.

کریمی ادامه داد: افرادی که در سال‌‌‌های گذشته خدمت کرده‌‌‌اند ولی به دلایلی مانند عدم تعویض کارت قدیمی پایان خدمت به هوشمند یا عدم دریافت کارت پایان خدمت، در لیست مشمولان غایب قرار دارند، باید از طریق دفاتر (پلیس+۱۰) برای صدور کارت پایان خدمت اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در سال آینده محدودیت‌‌‌‌ها و محرومیت‌‌‌های اجتماعی بیشتری برای مشمولان غایب در نظر گرفته می‌‌‌شود لذا این دسته از مشمولان باید از فرصت‌‌‌های ایجاد شده جهت تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود استفاده کنند.

منبع:ایلنا

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار