تبلیغات

برخورد شبانه پلیس با تخلفات از هفته آینده

به گزارش صبحانه،سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در نشستی با اصحاب رسانه از تشکیل واحد ویژه رسیدگی به اعتراضات وسایل نقلیه توقیفی خبر داد و گفت: اولین دوره آموزشی پلیس حرفه ای راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در حال برگزاری است.

رحیمی همچنین از انعقاد تفاهم نامه مشترک پلیس پایتخت و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خبر داد.

وی در ادامه تصریح کرد: امروز توافق نامه ای با دانشگاه علوم بهزیستی امضا می‌شود تا بر طبق آن رویکرد پلیس که نگاه علمی به اتفاقات و پدیده های اجتماعی است، متحول شود.

رییس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: بنا براین است تا از اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در بخش سنجش و اثر بخشی طرح ترافیک استفاده کنیم، همچنین بررسی سرویس مدارس و روش‌های ارتقای فرهنگ ترافیک و کاهش عواقب ناشی از تصادف در این تفاهم نامه منعقد خواهد شد. پلیسی که در صحنه خدمت می‌کند باید خدمات بهتر و بیشتری را ارائه کند.

گزارش‌ها و اخبار صحیح، آرامش را به جان جامعه تزریق می‌کند

رحیمی در ادامه با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه گفت: گزارش‌ها و اخبار صحیح، آرامش را به جان جامعه تزریق می‌کند. ما نگاهمان به کار‌ها یک نگاه علمی است؛ پلیس قصد دارد از پتانسیل‌های علمی جامعه استفاده کند. بخشی از ماموریت‌های اجتماعی بر عهده پلیس است؛ نمی‎شود با روش‌های قدیمی بهره وری را بالا برد، باید از شیوه‌های علمی و نوین برای حل آن استفاده کرد.

وی با اشاره بر این که قصد داریم از ظرفیت دانشگاه علوم بهزیستی استفاده کنیم، ادامه داد: پلیس راهنمایی و رانندگی به طور مداوم با آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی رو به روست و تفاهم نامه‌ای که امروز امضا شد با اولویت و رویکرد‌های اجتماعی از قیبل سنجش میزان رضایت‌مندی مردمی در محدوده طرح ترافیک مورد بررسی قرار می‌گیرد. بررسی وضعیت سرویس مدارس در تهران نیز بخش دیگری از مفاد این تفاهم‌نامه است.

رییس پلیس تهران بزرگ تشریح کرد: اعتقادمان براین است که باید جایگاه پلیس در بین مردم بالا برود. پلیس به دنبال این مقبولیت است؛ ضمن اینکه یکی از مراکز بسیار معتبر نظرسنجی در تهران در جلسه استانداری اعلام کرد که بیشترین رضایتمندی پایتخت نشینان از پلیس است. کاهش صدمات ترافیکی مهم است چرا که در حوادث رانندگی خسارت‌های زیادی را متحمل می‌شویم و پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار پلیس قرار دارد.

رحیمی در ادامه با تاکید بر این مطلب که با برنامه ریزی‌ در پلیس راهور، حرکت و جهش جدید در بحث انضباط اجتماعی را در دستور کار قرار داده ایم، بیان کرد: از هفته آینده با بهره گیری از پلیس راهور و سایر پلیس‌های تخصصی تلاش خواهیم کرد تا وضعیت انضباط اجتماعی را در تهران ارتقا بدهیم و برخورد با تخلفات حادثه ساز در پایتخت اعلام می‌شود.

کاهش ده درصدی فوتی‌ها در تصادفات در سطح تهران

وی از کاهش ده درصدی فوتی‌ها در تصادفات در سطح تهران خبر داد و افزود: تعداد ۲۶نفر نسبت به سال گذشته کاهش فوتی در تصادفات تهران را شاهد هستیم.

رییس پلیس تهران بزرگ تاکید کرد: افسران اجراییات رتبه بندی شده و مامورانی که به ناحق جریمه می‌نویسند، توبیخ می‌شوند. همچنین با بیست نوع تخلف حادثه ساز هم در شب و هم در روز در تهران برخورد خاص می‌شود. آمار‌ها می‌گویند بیش از ۱۲درصد افزایش برخورد با تخلفات حادثه ساز را شاهد هستیم و تخلفات حادثه ساز نمره منفی خواهند داشت.

به گفته رحیمی برخورد شبانه پلیس با تخلفات از هفته آینده از ساعت ده شب تا سه صبح دنبال می‌شود و طرح برخورد با موتور سیکلت سواران سنگین انجام خواهد شد.

وی از شروع آموزش رانندگان سرویس‌های مدارس در پلیس‌های راهور مناطق از شنبه آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر بیست و پنج هزار سرویس مدرسه شامل ۱۶هزار تاکسی و نه هزار ون و اتوبوس هستند که بعد از آموزش رانندگان سرویس‌ها آرم تردد به آنها اختصاص خواهد یافت.

سی و پنج هزار خودرو جریمه های بالای یک میلیون تومان دارند

رحیمی گفت: در مجموع سی و پنج هزار خودرو داریم که جریمه های بالای یک میلیون تومان داشته و توان پرداخت جریمه ندارند. واحدی در ستاد ترخیص تشکیل خواهد شد که تقسیط این جرایم و دریافت تعهد از وسایل نقلیه متخلف را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: چنانچه در زمان توقیف خودرو در پارکینگ، خودرو دچار نقصی بشود مالک پارکینگ موظف است خسارت‌های صاحب خودرو را جبران کنند.

رییس پلیس تهران بزرگ اذعان کرد: ده مرکز رسیدگی به اعتراضات داریم و روزانه هزاران مورد اعتراض اعلام شده و به همه آنها رسیدگی می‎شود؛ حتی جرایمی که توسط دوربین‌ها ثبت می‌شود.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار