تبلیغات

سارقان در کمین حساب های واتس اپ با صندوق پست صوتی ! + جزییات

بررسی های امنیتی مرکز افتا نشان می دهد کاربرانی که برای شماره تلفن همراه آنان، حساب پست صوتی وجود دارد و گذرواژه پیش فرض آن را تغییر نداده اند، در معرض سرقت حساب های واتس اپ قرار گرفته اند.

به گزارش صبحانه، در این روش مهاجم تلاش می کند تا شماره جدیدی را به حساب واتس اپ کاربر اضافه کند، در این فرایند واتس اپ یک پیامک (SMS) به شماره اصلی متصل به حساب ارسال می کند که در آن کد تأیید درج شده است.

در صورت چندین تلاش برای درخواست پیامک از واتس اپ، این برنامه کد تأیید را از طریق تماس صوتی ارسال می کند و در صورت پاسخگو نبودن کاربر، پیام صوتی به صندوق صوتی ارسال می شود. مهاجم با داشتن دسترسی به صندوق صوتی می تواند به پیام تأیید دست یابد؛ مهاجم این فرایند را زمانی انجام می دهد که قربانی به گوشی خود دسترسی ندارد یا پاسخگو نیست. کارشناسان امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات توصیه می کنند، کاربران گذرواژه و پین کد صندوق پست صوتی را به گذرواژه های قوی تغییر دهند.

همواره یکی از بهترین راه ها برای افزایش امنیت حساب های کاربری متعدد در فضای مجازی انتخاب یک گذرواژه و رمز عبور ایمن است که تا حد زیادی راه را برای نفوذ هکرها دشوار می کند. متخصصان امنیت سایبری به کاربران پیشنهاد می کنند که از کلمات قابل حدس زدن همچون نام، نام خانوادگی، سال و تاریخ تولد، نام همسر و غیره اکیداً خودداری کنند و درصورتی که می خواهند از این کلمات، عبارات و اعداد استفاده کنند، باید در میان آن از حروف اختصاری و نشانه گذاری بهره ببرند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار