تبلیغات

نسخه نویسی در مازندران الکترونیکی می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: نسخه‌نویسی در مازندران الکترونیکی می‌شود.

به گزارش صبحانه،مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: نسخه‌نویسی در مازندران الکترونیکی می‌شود.

«رسول ظفرمند» ظهر سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه نگاه کشور در دولت فعلی به مقوله سلامت بیشتر شده و مردم از این حیث مشکلی ندارند، اظهار کرد: به‌منظور اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی در مازندران و حذف دفترچه بیمه در چهار سازمان بیمه‌گر، هماهنگی لازم صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در این راستا بین برخی سازمان‌ها از جمله بیمه سلامت، نیروهای مسلح و تأمین اجتماعی رفع همپوشانی شده و برای اجرای این طرح باید طرف‌های خدمت مانند داروخانه، مطب‌های پزشکی، ثبت احوال و ... آمادگی لازم را داشته باشند.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران افزود: نسخه‌نویسی الکترونیکی هنوز در استان عملیاتی نشده و تنها سامانه این طرح در بابلسر اجرا شد که پس از رفع نقص در استان عملیاتی می‌شود.

ظفرمند با اشاره به این‌که به غیر از 20 درصد مطالبات سه ماه نخست، بدهی دیگری نداریم، خاطرنشان کرد: ۲۵ میلیارد ریال از مطالبات پزشکان خانواده به صورت ماهانه پرداخت می‌شود و به طورمیانگین ۷۰۰ میلیارد تومان از مطالبات پزشکان خانواده در استان در هر ماه باقی می‌ماند که پس از پایش توسط بیمه سلامت و علوم پزشکی هر سه ماه پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران با بیان این‌که شمار افراد تحت پوشش بیمه سلامت در مازندران بیش از ۸۰۰ هزار نفر است، یادآور شد: در دولت تدبیر و امید از سال 93 تاکنون در برخی شهرستان‌ها مانند عباس‌آباد، گلوگاه، نوشهر، کلاردشت و ... اداره بیمه سلامت دایر و دسترسی مردم به خدمات بیمه‌ای عادی شده است.

منبع:ایسنا

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار