تبلیغات

فروش لوازم دست دوم ارتوپدی در فضای مجازی!

رییس انجمن ارتوپدی ایران گفت: تجهیزات ارتوپدی دست دوم به هیچ‌وجه قابل استفاده نیست و طبق قانون این وسایل پس از خروج از بدن بیمار باید توسط بیمارستان امحا شوند.

به گزارش صبحانه،محمد رازی رییس انجمن ارتوپدی ایران در ارتباط با فروش برخی تجهیزات ارتوپدی در فضای مجازی به صورت دست دوم اظهار داشت: خرید وسایل دست دوم ارتوپدی می‌تواند منجر به عوارضی برای فرد مصرف کننده شود.

وی افزود: از لحاظ ارتوپدی این‌گونه تجهیزات پزشکی به هیچ‌وجه قابل استفاده نیست و طبق قانون این وسایل پس از خروج از بدن بیمار باید توسط بیمارستان امحا شوند.

رییس انجمن ارتوپدی ایران افزود: گاهی اوقات تجهیزات پزشکی خارج شده از بدن بیمار ممکن است به بیمار تحویل داده شود که همین موضوع باعث بروز این مشکلات خواهد شد.

رازی گفت: این لوازم پس از مصرف در بدن دچار تغییرات فیزیکی و مکانیکی یا شیمیایی می‌شوند، به عنوان مثال پلاک استفاده شده در بدن بیمار اگر مجدد استفاده شود پس از استفاده مجدد در بدن بیمار قبل از جوش خوردن و اتصال استخوان ممکن است دچار شکستگی شود./فارس

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار