تبلیغات

معنی نام پیشداد | اسم های جدید ایرانی + اسم های پسرانه مازنی

پیشداد نام پسرانه فارسی است که به معنای اولین کسی که قانون گذاشت است در این مطلب از مجموعه اموزش نامهای پسرانه مازنی / فارسی معنی نام پیشداد را برای شما آماده نموده ایم برای مشاهده معنی این نام زیبا تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

معنی اسم پیشداد : کسی که در پیش قانون گذارد و دادگری کرد ( نخستین قانون گزار ) لقب هوشنگ پسر سیامک پادشاه داستانی ایران  که این صفت برای هوشنگ آمده‌ است و در روایات ایرانی هوشنگ مؤسس سلسلهٔ پیشدادی ذکر شده‌است از پادشاهان سلسله داستانی پیشدادیان است ( هر یک از پادشاهان سلسله پیشدادی )پ

پیشدادیان نخستین دودمان فرمانروا در شاهنامه است. واژهٔ «پیشداد» به‌معنی «نخستین کسی که قانون آورده‌است» است. کیومرث که این دودمان فرمانروایی را بنیاد گذاشت، در شاهنامه نخستین فرمانروا و در نوشته‌های اوستایی نخستین کسی بوده‌است که از فرمان اهورامزدا پیروی کرده و اهورامزدا همهٔ تباران آریایی را از او آفریده‌است. اما برخی از تاریخ‌نگاران که از نوشته‌های پهلوی بهره برده‌اند، کیومرث را نخستین انسان و هوشنگ را نخستین فرمانروا می‌دانند

ریشه اسم پیشداد :

نوع : پسرانه

ریشه : فارسی

فراوانی اسم شراگیم :

اطلاعاتی برای این اسم موجود نمی باشد

اسم های مشابه :

۱: اسم های مشابه از نظر معنا و مفهوم : آرش – آبتین – آسام – مانوش – جمشید – هوشنگ – منوچهر

۲ : اسم های مشابه از نظر اوا : شیرزاد – پیرزاد – پیرداد – نیکراد – شیروان – شیر خان – شیر سار

۳ : اسم های مشابه از نظر نوشتار : پیرداد – دیداد – پاکداد – شهیاد – کیاشا – پیشوا – خداداد

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام پیشداد میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

مطالب متنوع دیگر

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار