تبلیغات

اسم دابو | نام های اصیل مازندرانی + معنی دابو

دابو نام پسرانه مازندرانی است که  که نام ناحیه ای در مازندران است. در این مطلب از مجموعه اموزش نامهای پسرانه مازنی (مازندرانی) و معنی آنها معنی نام دابو را برای شما آماده نموده ایم برای مشاهده معنی این نام زیبا تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

۱ : نام ناحیه ای به آمل مازندران اقامتگاه ابوالفضل دابو بوده است. در سفرنامه رابینو این بخش را از بخش های ناحیه آمل به مازندران توصیف کرده اند که حد شمالی آن دریای خزر و شرقی آن جلال ازرک بارفروش و جنوبی آن دشت سه هزار و غربی آن هزارپی می باشد و جمعیت تقریبی آنجا صد و پانزده هزار است.

۳ : اسم تاریخی سلسله دابوان یا دابویه یا آل از آن گرفته شده است.  شاخه ای از فرمان روایان پادوسبانی که از اولاد و احفاد گیل گاوباره فرزند گیلان شاه محسوب می شونددر اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۸۴ خورشیدی روستای درویش خیل مرکز بخش دابودشت از توابع شهرستان آمل پس از تجمیع با روستاهای حلال‌خوار محله و وسکل از توابع همین بخش به شهر تبدیل و به عنوان شهر دابودشت شناخته شد. دابودشت از شهرهای تاریخی است. دابو مقر پادشاهی اسپهبد دابو (به معنی دابوِ یا بماناد) از پادشاهان نامی مازندران (عجم نهند) و گیلان است.

۱ : اسم های مشابه از نظر نوشتار : دابویه – داتو – داود – دادا – دانوب – عابد – داوود – بابا – دادور

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام دابو میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (امتیازی ثبت نشده است)

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار