تبلیغات

تعهد برای برگزار نکردن ترحیم و عروسی در دورود

فرماندار دورود می‌گوید: برای عدم برگزار مراسم ترحیم و عروسی در این شهرستان تعهد گرفته می‌شود.

به گزارش صبحانه، فرماندار دورود می‌گوید: برای عدم برگزار مراسم ترحیم و عروسی در این شهرستان تعهد گرفته می‌شود.

مجتبی بیرانوند اظهار کرد: وضعیت دورود همچنان قرمز است و به‌طور میانگین روزانه هشت نفر در این شهرستان به کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند.

وی ادامه داد: در بحث مرگ و میر نسبت به ماه گذشته وضعیت بهتری داریم و در هفته گذشته فقط یک نفر بر اثر کرونا فوت کرده است.

بیرانوند با تاکید بر اینکه به‌طور جدی از برگزاری مراسم ترحیم و عروسی جلوگیری می‌شود، تصریح کرد: اگر شخصی در دورود فوت ‌کند، نیروی انتظامی از بازماندگان تهعد می‌گیرد که مراسم نگیرند و بعد به شهرداری برای جواز کفن و دفن مجوز می‌دهد و در دو سه روز اخیر اعلام کرده‌ایم که تشییع از ساعت ۱۹ به بعد و فقط باحضور خویشاوندان نزدیک برگزار شود.

فرماندار دورود افزود: در دفاتر رسمی ازدواج نیز از عروس و داماد یا والدین آنان تعهد گرفته می‌شود که مراسم برگزار نکنند و اگر تعهد بدهند و به آن عمل نکنند به‌طور جدی برخورد می‌شود.

وی با اشاره به کمبود ماسک و افزایش قیمت آن در دورود، بیان کرد: در رایزنی با استاندار قرار شده که سازمان صمت لرستان در این خصوص به ما کمک کند.

بیرانوند با بیان اینکه بیشتر آمار پلمب صنوف را دورود در بین شهرستان‌های لرستان دارد، اضافه کرد: نظارت بر بازار ادامه دارد و بلافاصله اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود بازرسان ورود می‌کنند و بدون شک مغازه پلمب می‌شود.

فرماندار دورود خاطرنشان کرد: تمام کارمندان ادارات و اربارب رجوع از ماسک استفاده می‌کنند و رانندگان تاکسی را نیز ملزم کرده‌ایم که هم خودشان و هم مسافران ماسک داشته باشند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار