تبلیغات

معنی اسم آران – نام آران – اسمهای جدید کردی پسرانه

آنچه در این مطلب خواهید خواند

نام آران یکی از اسم های پسرانه کردی است که به معنی دارای طبیعت گرم، همچنین اسم شهری قدیمی که قباد آن را بنا کرد در ادامه توضیحات کاملی درباره معنی و ریشه این اسم آورده شده است.

اسم آران - معنی نام آران - اسم های اصیل کردی پسرانه

اسم آران – معنی نام آران – اسم های اصیل کردی پسرانه

معنی اسم آران

آران یکی از اسم های خوش آوای زبان کردی است که دارای معانی متفاوت می باشد، آران از اسم های کم کاربرد میان ایرانیان در سال های اخیر بوده بنابراین یکی از انتخاب های مناسب برای اسم جدید و زیبای پسرانه کردی می باشد. در ادامه به معانی مختلف این اسم می پردازیم :

آران یکی از نام های پسرانه کردی به معنی دارای طبیعت گرم (دشت و منطقه گرمسیری) است نام پادشاه آذربایجان در عهد باستان. نام سرزمینی در شمال غربی ایران و مغرب دریای خزر. نام شهری است که قباد آن را بنا کرده است. نام شهری در کاشان(شهرستان آران و بیدگل از شهرستان‌های استان اصفهان و در شمالی‌ترین نقطه آن واقع شده‌است. شهرستان آران و بیدگل از طریق دو جاده اصلی به کاشان و شبکه راه‌های اصلی کشور مرتبط می‌شود. مرکز این شهرستان شهر آران و بیدگل است) جایگاه مقدس نام قدیمی ایران دهخدا: آران . (اِخ ) نام مرکز خرّه کویرات کاشان ، و خر و الاغ های آنجا از نوعی بزرگ باشد چون استری :
خوانی دو سه آراست که آرایش آن بود
یک کله گاو و دو سه دست خر آران ریشه اسم آران

نوع: پسرانه
ریشه اسم: کردی
معنی: دارای طبع گرم، نام سرزمین، جایگاه مقدس.

فراوانی اسم آران

اطلاعاتی در این مورد این اسم در دسترس نیست

اسم های مشابه آران

آلان، آراد، آرال، آراس، آرا، واران، آراز، آرنا،

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای اسم آران میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

لطفا نظر خود در مورد این مطلب را با ستاره ها از یک تا ۵ مشخص کنید!!

مطالب مرتبط:

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار