تبلیغات

هوشمندسازی پلیس تا ۱۴۰۰


وی اضافه کرد: نیروی عظیم انتظامی ضمن حفاظت از مرزها، حضور پرقدرت در تمامی نقاط کشور، انتظام بخشی در سطح جامعه ، برخورد با مجرمان و ... یک نهاد خدمتی نیز محسوب می شود.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه مجموعه نیروی انتظامی ۲۴ ساعته در حال خدمت رسانی به مردم کشور است، تصریح کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده نیروی انتظامی سالیانه بیش از ۷۰ میلیون خدمت رسانی به مردم ارائه می دهد.

وی ادامه داد: در مجموعه عظیم نیروی انتظامی با وجود ماموریت های بسیار می طلبد که در ارائه خدمت به مردم تحول ایجاد کند و خدمت رسانی را با سرعت و دقت بیشتر و بهره برداری از فناوری های روز ارائه دهد.

اشتری تصریح کرد: چهار دهه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی را که مرور می کنیم، پلیس در حال رشد ، شکوفایی و پیشرفت بوده و نسبت به بسیاری از سازمان های دیگر تحولات در ناجا چشمگیرتر بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه امروز نیازمند تحولات بیشتری در سازمان هستیم، گفت: هوشمندسازی پلیس مدت هاست به صورت جدی مطرح و پیگیری شده است. از این رو همکاران در صدد برآمدند که تحول مطلوبی را در ارائه خدمت و اجرای ماموریت ها ایجاد کنند.

اشتری تاکید کرد: البته اجرای هر تحول، سختی هایی را نیز به دنبال دارد که برخی آن را بر نمی تابند این در حالیست که در نیروی انتظامی به دلیل اینکه همکاران به طور دائم در حال اجرای ماموریت هستند این نیاز را حس کردند که بایستی ارائه خدمات با سرعت بیشتری انجام شود. از این رو به اجرای طرح هوشمندسازی پلیس کمک کردند و در این جهت گام های خوبی برداشته شد.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه برای هوشمندسازی باید مولفه هایی را در نظر بگیریم، خاطرنشان کرد: در کنار هوشمندسازی ، چابک سازی و مقتدرسازی نیز از راهبردهای اصلی پلیس است. در واقع در اجرایی شدن این طرح بایستی همکاران ما آمادگی، توان و ظرفیت لازم را برای پیشرفت و حرکت رو به جلو داشته باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: پلیس باید عالم و آگاه به موضوعات و آموزش های لازم را دیده باشد تا از عهده ماموریت ها برآید. از این رو آموزش دادن به همکاران یکی از راه های رسیدن به پلیس هوشمند است. داشتن تجهیزات به روز، پشتیبانی مالی و فراهم کردن زیرساخت ها نیز از دیگر موارد مورد اهتمام در بحث هوشمندسازی پلیس  است.

اشتری افزود: امیدواریم  امروز که در طلیعه هفته ناجا و حلول ماه ربیع الاول هستیم در راستای ارائه خدمات بی منت، سریع و آسان به مردم نیز موفق عمل کنیم .

اشتری با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰۰ طرح هوشمندسازی را به اتمام می رسانیم، گفت: امروز جرایم پیچیده شده است و مجرمان نیز پیچیده تر از گذشته عمل می کنند. ما نیز بایستی با پیشرفت هایی که داریم جلوی وقوع جرم را بگیریم.

وی با بیان اینکه تا رسیدن به نقطه مطلوب و ایده آل فاصله داریم، اظهارکرد: امیدواریم که با تقویت این حوزه بتوانیم خدمات را سریع تر و دقیق تر از نظر کیفیت و کمیت به مردم ارائه دهیم و خلاء ها و کمبودهای نیروی انسانی را با هوشمندسازی پلیس جبران کنیم.

اشتری در پایان گفت: امیدواریم سامانه هایی که امروز افتتاح شد بدون هیچ توقف و خلایی ادامه داشته باشد ضمن اینکه در تلاش هستیم تا پایان سال جاری از ده ها خدمات دیگر نیز رونمایی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، استعلام خروج از کشور افراد دارای گذرنامه، ثبت درخواست صدور و تعویض اینترنتی گذرنامه، شماره گذاری اینترنتی، نوبت دهی اینترنتی مراکز شماره گذاری ، استعلام تخلفات رانندگی با امکان رویت تصاویر تخلفات از جمله دستاوردهای پروژه های هوشمند سازی پلیس است. استعلام وضعیت گواهینامه، استعلام وضعیت کارت و سند خودرو و پلاک های هرشخص و گزارش تخلفات حمل و نقل عمومی از دیگر دستاوردهای پروژهای افتتاح شده هوشمند سازی پلیس است./ ایسنا

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار