تبلیغات

بازداشت سارق 8 میلیاردی در تهران

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارقی خبر داد که با اجاره کردن یک روزه واحدهای تجاری و بی‌هوش کردن مال باختگان از آنان ۸۰ میلیارد ریال با همکاری ۲ همدستش سرقت کرده بود.

به گزارش صبحانه،رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارقی خبر داد که با اجاره کردن یک روزه واحدهای تجاری و بی‌هوش کردن مال باختگان از آنان ۸۰ میلیارد ریال با همکاری ۲ همدستش سرقت کرده بود.

سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" اظهار داشت : بیست و نهم مرداد ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت به شیوه بیهوشی به دادخواهی زن جوانی در کلانتری ۱۲۴ قلهک تشکیل و با دستور قضائی برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع و پرونده در اختیار دایره مبارزه با سرقت های خاص پایگاه سوم قرار می گیرد.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی توضیح داد: محتویات پرونده حکایت از این داشت، شاکی برای خرید لباس به مزونی در یک مجتمع تجاری مراجعه که متصدی مزون لباس به بهانه پذیرایی آبمیوه ای را به وی تعارف می کند. با نوشیدن آبمیوه، شاکی بیهوش و زمانی که به هوش می آید متوجه می شود، اثری از مزون لباس نیست و خودرو، ۲ دستگاه موبایل و.... وی سرقت شده است.
این مقام انتظامی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که واحد تجاری مزون لباس اجاره ای بوده و متهم با مدارک جعلی واحد تجاری مزون لباس را اجاره کرده بود گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که سارق یا سارقان در همان روز قرارداد اجاره را فسخ و مزون لباس را تخلیه کرده‌اند.
وی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم با همکاری یک مرد و زن در این مزون فعالیت داشته است.
سرهنگ دستخال با اشاره به اینکه در حین تحقیقات پلیسی پرونده های مشابه دیگری نیز به همین شیوه به بهانه های کاریابی و اخذ مجوز موسسات به این پایگاه ارجاع شد، گفت: در تحقیقات میدانی از محل های وقوع سرقت، سرنخی از حضور یکی از مجرمان سابقه دار به نام قاسم به دست آمد.
این مقام پلیسی افزود : در رصد های اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه قاسم را در حوالی اتوبان اشرفی اصفهانی شناسایی و با هماهنگی های قضائی وی را در هفدهم مهرماه در مخفیگاهش دستگیر و برای ادامه تحقیقات پلیسی به پایگاه سوم انتقال دهند.
وی توضیح داد: قاسم پس از دستگیری به ۱۵ فقره سرقت با همدستی دو تن از دوستانش به نام " سیامک " و " الناز " به شیوه بیهوش کردن شاکی در قالب مزون لباس، وعده کاریابی و اخذ مجوزهای موسسات اعتراف کرد.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه متهم به ۸۰ میلیارد ریال سرقت از مال باختگان اعتراف کرد، گفت: تا کنون ۱۰ تن از شاکیان قاسم را سارق اموال خود معرفی کرده اند.
سرهنگ دستخال ابراز داشت: با دستور قضائی متهم برای کشف زوایای پنهان پرونده و دستگیری دو هم دست وی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار دارد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار