تبلیغات

کاهش ۶ تا ۹ درجه‌ای دمای هوا در شمال شرق کشور

کارشناس هواشناسی گفت: از فردا تا پایان هفته شاهد کاهش ۶ تا ۹ درجه‌ای دما در شمال شرق کشور خواهیم بود.

به گزارش صبحانه،کارشناس هواشناسی گفت: از فردا تا پایان هفته شاهد کاهش ۶ تا ۹ درجه‌ای دما در شمال شرق کشور خواهیم بود.نقشینه با بیان اینکه امشب در استان اردبیل شاهد کاهش ۱۳ درجه ای دمای هوا خواهیم بود گفت: این افت دمای استان اردبیل به دلیل جریانات سرد شمالی است که به استان گیلان و سواحل شمالی کشور نفوذ کرده است.
او ادامه داد:  فردا با نفوذ سامانه بارشی به شمال شرق کشور در استان‌های گیلان، مازندران و اردبیل به صورت گسترده شاهد بارش باران خواهیم بود.
نقشینه یاد آور شد: همچنین فردا بعد از ظهر سامانه بارشی تقویت شده و به شمال آذربایجان شرقی، شرق سواحل دریای خزر و خراسان شمالی نیز کشیده خواهد شد.
این کارشناس هواشناسی افزود: روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه نیز در سواحل شرقی دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده رخ خواهد داد.
نقشینه ادامه داد: تا پایان هفته دمای هوا در شمال شرق کشور، سواحل دریای خزر و استان اردبیل بین ۶ تا ۹ درجه کاهش می‌یابد. همچنین دریای خزر تا  پنجشنبه مواج خواهد بود.
او تصریح کرد: از پنجشنبه تا دوشنبه هفته آینده برای اغلب مناطق کشور جوی پایدار پیش بینی می شود که نتیجه آن افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های صنعتی و کلان شهر‌ها از جمله تهران، کرمان و اصفهان خواهد بود.
این کارشناس هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران هم گفت: آسمان تهران فردا صاف همراه با غبار صبحگاهی  و وزش باد خواهد بود. بیشترین دمای پایتخت به ۲۵ درجه و کمترین آن به ۱۲ درجه خواهد رسید

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار