تبلیغات

آمریکا ۵ جاسوسِ چین را بازداشت کرد

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد «۵ عامل چین» را بازداشت کرده است.

به گزارش صبحانه،وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد ۵ نفر از عاملان چین را بازداشت کرده است.

«جان دیمرز»، دستیار وزیر دادگستری آمریکا در جلسه‌ای روز چهارشنبه اعلام کرد ۸ نفر به دلیل جاسوسی برای جمهوری خلق چین، در ایالات متحده آمریکا متهم شده‌اند.

او گفت ۵ نفر از آنها صبح امروز در آمریکا بازداشت شده‌اند و وزارت دادگستری آمریکا معتقد است سه نفر دیگر در چین هستند.

دستیار وزیر دادگستری آمریکا مدعی شد متهمان در عملیاتی موسوم به «شکار روباه» به نیابت از چین مأمور آزار دسته‌ای از شهروندان چین بوده‌اند که در چین مجرم شناخته شده و اکنون در ایالات متحده زندگی می‌کرده‌اند.

واشنگتن، فعالیت‌های ادعایی مظنونان را تلاش برای تضعیف قوانین آمریکا تفسیر و ادعا کرده «عملیات شکار روباه» سال‌ها ادامه داشته است.

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای جداگانه به نقل از دادستان‌های فدرل مدعی شده عملیات ادعای مذکور از سال ۲۰۱۴ آغاز شده و هدف آن بازگرداندن شهروندان فراری به چین برای محاکمه بوده است.

واشنگتن مدعی شده چین به جای توسل به همکاری‌های قانونی بین‌المللی از روش‌های «غیرمجاز، مخفیانه و غیرقانونی» در ایالات متحده استفاده کرده است.

تنش‌ها میان آمریکا و چین در ماه‌های اخیر بر سر مسائل مختلف از جمله شیوع ویروس کرونا، مسائل هنگ‌کنگ، تحریم‌ها، کارکنان رسانه‌ها در دو کشور و غیره تشدید شده است.

دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» در ماه‌های اخیر تلاش کرده به روش‌های مختلف چین را تحت فشار قرار دهد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار