تبلیغات

جریمه گوگل چیست + 19 علت جریمه سایت

گوگل می‌خواهد به کاربران خود دسترسی به اطلاعات دقیق، محتوای بی‌نظیر و بهترینِ نویسندگان را بدهد. به طور مداوم الگوریتم‌‌های خود را تغییر داده و بهبود می‌بخشد تا بهترینِ وب نیز به آن چه شایسته آن‌اند برسند. متأسفانه، یک لغزش وجود دارد: جریمه گوگل. این نتیجه ی مشکل داشتن گوگل با چیزی در سایت شماست.

گاهی اوقات یک جریمه گوگل کاملاً شایسته است، اما حتی اگر بدانید که اشتباهی رخ داده، احتمالاً می‌خواهید در این مورد کاری انجام دهید.

جریمه گوگل چیست؟

پنالتی گوگل

مجازات های گوگل بسیار شبیه مجازات های ورزشی هستند. آن‌ها برای مجازات وب سایت‌هایی ساخته شده اند که کار اشتباهی انجام داده اند. این مجازات ها همیشه به صورت دستی صادر نمی شوند و ممکن است بر وب سایت هایی اعمال شوند که سازندگان آن حتی نمی‌دانند چه اشتباهی کرده اند.
گوگل از دسامبر سال 2000 الگوریتم‌‌های رتبه بندی خود را تغییر داده است. این از زمانی است که اکستنشن نوار ابزار خود را منتشر کرد.

طی یک دهه و کمی بعد، گوگل همچنان به اصلاح کیفیت نتایج جستجوی خود ادامه داد. با گذشت زمان، شروع به از بین بردن محتوای بی کیفیت و افزایش محتوا‌های خوب به صدر SERPها کرد. اینجاست که Google Penalty ها شروع شدند.

به روز رسانی الگوریتم پنگوئن در سال 2012 ارائه شد. برخی از سایت‌ها را به طور کامل از بین برد، محتوای بی‌کیفیت را از نقشه خارج کرد و بهینه سازها را مجبور کرد با دقت بیشتری در مورد استراتژی محتوای خود تصمیم گیری کنند.

از آن زمان، متخصصان سئو کاملاً با برنامه‌‌های گوگل سازگار بوده اند، زیرا از بروزرسانی بعدی در صورت Google Penalty شدن سایتی که در آن کار می‌کنند، می‌ترسند.

تشخیص پنالتی گوگل یا جریمه گوگل

what

جریمه گوگل می‌تواند به صورت خودکار یا دستی باشد. با جریمه های دستی، احتمالاً به شما گفته می‌شود، اما اگر نوع جریمه الگوریتمی یا خودکار باشد، شما همیشه هم نخواهید دانست که هدف قرار گرفته‌اید. پنالتی گوگل حتی ممکن است با تجربه ترین متخصصان سئو را غافلگیر کند.
برای Google Penalty های الگوریتمی، در اینجا برخی از نشانه‌‌های قطعی وجود دارد.

دیگر وب سایت شما رتبه دهی خوبی نمی‌شود. حتی اگر سایت شما دیگر به خوبی رتبه بندی نمی‌شود، حداقل باید در یک کلمه کلیدی خوب عمل کند. تمام موقعیت‌‌های صفحه ی یک شما بدون هیچ اقدامی از طرف شما، به صفحه دو یا سه برمی گردند. PageRank برای سایت شما به طور غیر قابل توضیح ای از دو یا سه به صفر کاهش یافته است. کل وب سایت یک شبه از نتایج جستجوی کش Google حذف شده است. اجرای جستجوی سایت (کلمه کلیدی- com. دامنه ی شما :سایت) هیچ نتیجه ای ندارد. لیست شما – وقتی در نهایت در Google پیدایش کردید – مربوط به صفحه ای غیر از صفحه اصلی سایتتان است.

اگر یک یا چند مورد از این عوامل را مشاهده کنید، می‌توانید مطمئن باشید که جریمه گوگل بر سایت شما اعمال شده است.

چرا Google سایت من را جریمه کرده است؟

Google به طور مداوم در حال اصلاح روش‌‌های شاخص سازی محتوا است.

در حالی که سرنخ‌هایی را درباره ی به روزرسانی الگوریتم خود منتشر می‌کند، به ندرت همه ی دلایل تغییر آن شفاف سازی می‌شود. رفع مشکلات می‌تواند سخت باشد.

19 دلیل اینکه وب سایت شما مشمول جریمه گوگل خواهد شد

برای اینکه شما را در مسیر درست قرار دهیم، این هم بخشی که منتظر آن بودید: 19 دلیل متداول اینکه مشمول جریمه گوگل خواهید بود. در حالی که ما نمی گوییم که دلایل قطعی جریمه گوگل را می‌دانیم، اما می‌دانیم که همه ی عوامل زیر موثر هستند.

1. خرید لینک و تبادل بیش از حد آن. برخی با اطمینان قسم می‌خورند که با خرید لینک این اتفاق نمی‌افتد، اما شواهد واقعی متفاوت است. خرید لینک‌ها مطمئناً می‌تواند تلاشی برای دستکاری PageRank تلقی شود و بحث و جدال در آن زیاد است. اگر لینک‌های بد (و مقدار زیادی از آن‌ها) را خریداری کرده اید، اقدامات شما می‌تواند گریبان شما را بگیرد و به جریمه گوگل گرفتار شوید.

تعویض لینک‌ها تا زمانی که از آن سواستفاده نشده بود، تکنیک بکر سئو کاران بود. اگر لینک‌های زیادی با افراد زیادی رد و بدل کرده اید، این می‌تواند به عنوان یک تلاش برای دستکاری تلقی شود توصیه می‌شود زیاد از آن استفاده نکنید تا مشمول پنالتی گوگل نشوید.

2. محتوای تکراری. خوشبختانه این یکی واضح است: هر محتوای تکراری در سایت شما، از نظر Google کمتر قابل استفاده جلوه می‌کند و این می‌تواند منجر به پنالتی گوگل شود. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما منحصر به فرد و خوب نوشته شده است. برای اجتناب از جریمه گوگل از ابزارهایی مانند Copyscape استفاده کنید.

محتوای

3. استفاده بیش از حد از برچسب‌‌های H1. ساختاردهی صحیح محتوا به سئو کمک می‌کند. برچسب H1 به Google کمک می‌کند تا بفهمد صفحه مربوط به چیست. استفاده بیش از حد از برچسب‌‌هایH1 را می‌توان تلاشی برای پر کردن لیست Google با کلمات کلیدی دانست.

4. ارور های 404 داخلی. Google می‌خواهد اطمینان حاصل کند شما به محتوای خود توجه دارید و هرگونه خطا و مشکلی را از بین می‌برید. اگر وب سایتتان ارور 404 را تحویل می‌دهد، مطمئناً نشانه ی قطعی‌ ای است از اینکه کاربران شما اطلاعات درخواستی را دریافت نمی‌کنند و وب سایت شما به همین سادگی ممکن است Google Penalty شود.

5. لینک‌ سایت‌‌های به زبان دیگر. این یکی ناعادلانه به نظر می‌رسد، درست است؟ شما یک لینک قانونی از مشتری در کشور دیگری دریافت کرده اید، اما از لحاظ فنی بر علیه شما به‌ شمار می‌آید و می‌تواند منجر به جریمه گوگل شود. خب، استدلال گوگل صحیح است: کاربران معمولاً یک زبان را ترجیح می‌دهند، بنابراین لینک دادن به سایت‌ها به زبان دیگر برای آن‌ها چندان مفید نیست.

6. استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی. انواع مختلفی از قوانین عجیب و شگفت انگیز درباره تراکم کلمات کلیدی در محتوا وجود دارد. حقیقت این است که هیچ یک از این قوانین اثبات نشده است، و تراکم کلمات کلیدی بسیار بالا، نشان دهنده‌ی محتوای ضعیف است. اگر Google تعداد بسیار زیادی کلمات کلیدی در یک صفحه را تشخیص دهد، ممکن است شما را دستخوش پنالتی گوگل کند – درست یا نادرست.

7. لینک‌های پاورقی. برخی از طراحان وب ازلینک‌های پاورقی به عنوان کمک استفاده می‌کنند. برخی سعی می‌کنند با استفاده از پاورقی به عنوان محلی برای جای دادن غیر طبیعی چکیده لینک، رتبه دهی خود را تغییر دهند.

8. نبود نقشه سایت. Google از نقشه سایت XML برای تجزیه و تحلیل ساختار سایت شما استفاده می‌کند. برای اجتناب از Google Penalty شدن مطمئن شوید که نقشه ی سایت XML شما در دسترس و به روز است.

9. لینک‌های خارجی خراب و لینک های مخفی. اگر لینک‌ها را به روز نکنید، Google تصور می‌کند که شما به تجربه کاربری اهمیت نمی‌دهید و خوشحال هستید که بازدیدکنندگان را به صفحات مختلف خطای 404 راهنمایی می‌کنید. لینک‌ها را به صورت دوره ای بررسی کنید و لینک‌های مخرب را دور بریزید. تمام لینک‌های سایت شما باید برای کاربران قابل مشاهده و مفید باشند.

هر چیزی که مخفی باشد مشکوک تلقی می‌شود. هرگز لینک را به همان رنگ پس زمینه ی صفحه یا دکمه ایجاد نکنید، حتی اگر دلیل موجه ای داشته باشید، تنها همین اقدام برای جریمه گوگل شدن کافی است.

10. محتوای آسیب دیده و محتوای پنهان. گاهی اوقات مدیران وب سایت‌ها محتوای سایت‌‌های دیگر را می‌گیرند تا صفحات خود را به صورت انبوه در آورند. غالباً، این کار با نیت خیر انجام می‌شود و ممکن است واقعاً خطایی مبرا باشد. اما گوگل این تکرار را بی معنی می‌داند و جریمه گوگل را شایسته آن خواهد دید. در عوض آن را با محتوای اصلی خود جایگزین کنید.

روش‌های بهینه سازی کمتر اخلاقی شامل تغییر شکل متن در یک صفحه برای دستکاری موضوع یا چگالی کلمات کلیدی است. ناگفته نماند پاسخ به انجام این کار یک نه بزرگ است زیرا قطعاً منجر به پنالتی گوگل خواهد بود.

11. استفاده زیاد از انکرتکست. روزگاری، کارشناسان سئو درباره لینک کردن برخی از کلمات کلیدی برای تقویت اعتبار آن‌ها استفاده می‌کردند. از زمان بروزرسانی 2012 الگوریتم پنگوئن، استفاده بیش از حد از لینک کردن انکرتکست به شدت کم رنگ شده است.

تاثیر انکرتکست در جرایم گوگل

12. غفلت از Hreflang .Hreflang برای آگاه سازی Google است که متوجه شود شما به عمد محتوای تکراری را برای زبان‌ها یا مکان‌های مختلف منتشر کرده اید. متخصصان درباره اینکه آیا واقعاً کمک می‌کند یا خیر همچنان اظهار نظر می‌کنند، اما استفاده از آن برای اجتناب از جریمه گوگل ضرری ندارد.

13. زمان زیاد خاموش یا داون شدن وب سایت و سرعت کم. وقتی یک وب سایت خراب می‌شود، همه ناراحت می‌شوند: بازدید کننده، مدیر وب سایت و موتور جستجو. اگر Google نتواند سایت شما را پیدا کند، ترجیح می‌دهد ایندکس را از فهرست خارج کند تا اینکه بازدیدکنندگان را به بن بست بفرستد. اگر بارگیری سایت شما کند باشد، کاربران شما ناامید می‌شوند.

عوامل بسیار زیادی بر سرعت هاست تأثیر می‌گذارند، بنابراین ارزیابی و عیب یابی این مسئله چالش برانگیز است. بلافاصله از یک افزونه حافظه پنهان یا CDN استفاده کنید. همچنین می‌توانید سایت خود را به یک دیتا سنتر نزدیک به اکثر بازدیدکنندگان خود منتقل کنید.

14. دامنه‌‌ های کلمه کلیدی. در حالی که نام دامنه‌ ها به خودی خود خطرناک نیستند، اما ممکن است نام دامنه‌ هایی با کلمات کلیدی در آن‌ها، خطرناک باشند.

مسئله لینک انکرتکست را در نظر بگیرید: اگر ما مرتباً به دامنه لینک دهیم، Google ممکن است این را به عنوان دستکاری انکرتکست ببیند و پنالتی گوگل برای آن در نظر بگیرد.

اگر از یک دامنه‌ ی کاملاً مطابق استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که محتوای بسیار خوبی در آن قرار دارد، در غیر این صورت Google تصور می‌کند که شما سعی دارید مردم را برای افزایش نرخ کلیک فریب دهید.

15. لینک‌های اجاره شده. برخی از کارشناسان هنوز معتقدند که لینک‌های اجاره شده برای سئو معتبر و مفید هستند و تاثیری بر جریمه گوگل ندارند. آن‌ها به طور ماهانه هزینه ی آن‌ها را پرداخت می‌کنند و گاهی اوقات آن‌ها را تغییر می‌دهند. با این حال، ما آن‌ها را لینک‌ های پولی در نظر می‌گیریم که مشمول جریمه گوگل می‌شوند.

16. لینک‌های وابسته و لینک های گسترده. Google لزوماً مخالف وب سایت‌های وابسته نیست، اما تعداد زیادی ازلینک‌های وابسته، یک پرچم قرمز است که ممکن است محتوای آن خالی از لطف نباشد. اگرچه ممکن است لینک‌های وابسته را با ریدایرکت انتقال دهید، اما بدانید Google نسبت به این روش هم آگاه است و برای آن Google Penalty در نظر گرفته است، بنابراین به آن اعتماد نکنید.

همه ما باید صفحات را به هم لینک دهیم، اما Google دائماً آن لینک‌ها را برای یافتن الگو‌های غیر طبیعی اسکن می‌کند. یک مثال کلاسیک، اعتبار توسعه دهنده ی وب در فوتر صفحه است. آن‌ها را فقط Nofollow نکنید: کاملاً برشان دارید.

17. استفاده ی بیش از حد از کلمات کلیدی متا. کلمات کلیدی متا مدتی است که مورد بحث در زمینه جریمه گوگل بوده است. دستکاری آن‌ها بسیار آسان است. اطمینان حاصل کنید که بیش از پنج تا در هر صفحه استفاده نمی‌کنید.

18. محتوای چرخانده شده. چرخاندن، سرقت محتوا است. این می‌تواند شما را در معرض خطر پنالتی گوگل قرار دهد البته اگر جریمه ی گوگل همان اول متوجه شما نشود.

مقالات فوق العاده ارزان خریداری نموده اید؟ گاهی اوقات محتوا توسط ‘نویسنده’ چرخانده می‌شود، بنابراین ممکن است شما حتی از آن اطلاع نداشته باشید. اگر قیمت آن بیش از حد خوب بود، این نشانه ی این است که شما ممکن است مقالات دستکاری شده را خریداری کرده باشید.

19.نظرات اسپم. اکثر سیستم‌‌های اظهارنظر دارای یک سیستم خودکار شناسایی اسپم هستند، اما برخی از نظرات هنوز این مشکل را دارند. از نظراتی که دریافت می‌کنید چشم بپوشید. همچنین، اجازه ندهید اسپم ایجاد شود. اگر وقت ندارید آن را مدیریت کنید، نظرات را ببندید.

کامنت اسپم

چگونه با جریمه گوگل یا پنالتی گوگل برخورد کنیم

علت Google Penalty شدن خود را متوجه شدید؟ پس در نیمه ی راه برای رفع آن هستید البته اگر قابل رفع باشد.

هر مشکلی به یک راه حل کمی متفاوت نیاز دارد، اما در اینجا برخی از مواردی که می‌توانید امتحان کنید وجود دارد.

وحشت نکنید. حتی وب سایت‌‌های عظیم نیز از جریمه گوگل رنج می‌برند . لینک‌های مشکل ساز را حذف کنید. از Google بخواهید لینک‌های دردسر ساز که به وب سایت شما آسیب می‌رسانند را محاسبه نکند.
برخی ازلینک‌ها را حذف کنید در حالی که رد کردن لینک خوب است، اما کامل نیست. کمی کار سخت انجام دهید و سعی کنید برخی از لینک‌ها را از بین ببرید. اگر جریمه شما دستی بود، درخواست تجدید نظر کنید. صبر کنید. گاهی اوقات برای اینکه Google بتواند درمورد تغییرات شما عمل کند و درخواست‌ها را رد کند، مدتی طول می‌کشد و ممکن است مدتی زمان ببرد تا دوباره سایت شما را جستجو کند.

Google penalty

همیشه علت از دست دادن رتبه سایتتان پنالتی گوگل نیست

به یاد داشته باشید فقط به این دلیل که سایت شما در نتایج موتور جستجو رتبه خود را از دست می‌دهد، به معنای دریافت جریمه گوگل نیست.

در آخر

در چند مورد، بهتر است سایت را کنار بگذارید تا اینکه با پنالتی گوگل مبارزه کنید: اگر دامنه شما مشکل‌ دار شده است، کار‌های کمی وجود دارد که بتوانید برای رفع آن انجام دهید. اما بیشتر Google Penalty ها با کمی تلاش، کمی سخت کوشی و رویکردی اخلاقی برای بازسازی سایت شما قابل رفع هستند.

همین حالا با وارد کردن ایمیل و سایت خود به صورت رایگان خواهید فهمید از طرف گوگل جریمه شده اید یا خیر!

منابع:

neilpatel

webfx

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار