تبلیغات

اعتبار دامنه و اعتبار صفحه چیست + 5 روش‌ بهبود

‌به طور کلی، اعتبار دامنه و اعتبار صفحه معیاری برای اندازه گیری کیفیت وب سایت است که به طور قابل توجهی بر دید کلی و رتبه بندی آن در موتور‌‌های جستجو تأثیر می‌گذارد.

به همین ترتیب، اعتبار برای اکثر کارشناسان سئو سایت بسیار مهم است. بیشتر روش‌‌های رایج SEO مانند تولید محتوای آموزنده و‌ ایجاد لینک، با هدف افزایش اعتبار انجام می‌شود.

‌اعتبار به تنهایی نمی‌تواند دیده شدن جستجوی شما را تضمین کند – شما همچنین به ارتباط متنی با سوال نیاز دارید – اما‌ این (اعتبار) یک شاخص کاملاً قوی برای عملکرد کلی SEO شماست.

همانطور که گفته شد، “اعتبار” انواع مختلفی دارد. با‌  این وجود هیچ واحد اندازه گیری، کمی و قابل اتکایی برای اعتبار وب سایت وجود ندارد. با‌ این حال، تلاش شده است که بیان شود که “اعتبار” چیست و چگونه Google (و سایر موتور‌‌های جستجو) آن را محاسبه و در نظر می‌گیرند.

‌اعتبار دامنه (Domain Authority) در مقابل ‌اعتبار صفحه (Page Authority)

روش‌‌‌های مختلفی برای اعتبارسنجی وجود دارد، مستقیم و غیرمستقیم. به عنوان مثال، یکی از معروف ترین‌ آن‌ها  “PageRank” است، الگوریتمی که توسط پیج گوگل‌ ایجاد شده و برای اندازه گیری کیفیت و اعتبار یک صفحه وب خاص بر اساس تعداد، کیفیت و ارتباط لینک‌‌‌های اشاره شده به آن صفحه طراحی شده است.

Moz اقدامات کیفی مختلفی را برای اعتبار‌ ایجاد کرده است، از جمله MozRank و MozTrust، اما مهم‌ترین آن‌ها، Domain Authority است که به قدرت اعتباری، کل دامنه وب اشاره دارد.

برای‌ این مقاله، من می‌خواهم برخی از تفاوت‌‌های فنی بین‌ این اصطلاحات را نادیده بگیرم و تمرکز خود را بر روی دو زمینه اصلی که بیشترین ارتباط را برای کارشناسان سئو دارد محدود کنم. من‌ این‌‌ها را “اعتبار دامنه”، که به اعتبار کل دامنه مربوط می‌شود و “اعتبار صفحه”، که به قدرت معتبر یک صفحه واحد در آن دامنه اشاره دارد، می‌نامم. کدام یک از‌ این‌‌ها مهم‌تر است؟ چه تفاوت‌‌هایی دارند؟

اعتبار صفحه و اعتبار دامنه چیست

‌اعتبار صفحه: استراتژی‌‌ها و تأثیرات

حال، بیایید نگاهی به برخی از راه‌‌های تأثیرگذاری بر اعتبار صفحه (Page Authority) بیندازیم:

یک صفحه در یک دامنه با اعتبار بالا‌ ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که محتوای صفحه انتخابی شما بسیار دقیق، مرتبط و اصلی است. اطمینان حاصل کنید که صفحه شما کاملاً کاربردی و برای سئو بهینه شده است. لینک داخلی به صفحه را وارد کنید. لینک‌‌‌های زیادی با کیفیت بالا دریافت کنید هم از لحاظ اعتبار منبع خارجی و مرتبطت بودن لینک ( این موارد باید به صفحه انتخابی شما اشاره کند). هرگونه لینک نامناسب را که به سایت شما اشاره دارد حذف کنید.

بیشتر قوانینی که برای ‌اعتبار دامنه (Domain Authority) اعمال می‌شوند، به اعتبار صفحه (Page Authority) نیز اعمال می‌شوند فقط در مقیاس کوچکتر.

‌اعتبار دامنه و ‌اعتبار صفحه (Page Authority) نیز دارای یک رابطه سودمند هستند. ‌ایجاد لینک‌‌‌های بیشتر مرتبط با صفحات شخصی شما باعث افزایش اعتبار دامنه (Domain Authority) شما می‌شود و به طور کلی افزایش اعتبار دامنه (Domain Authority) باعث افزایش اعتبار صفحات فردی شما می‌شود.

با یک تیر دو نشان بزنید

از نظر هدف، سرمایه گذاری در اعتبار دامنه (Domain Authority) در بلند مدت بهتر است و اگر زمان کافی به شما داده شده باشد، شما ترافیک ورودی بیشتری بدست خواهید آورد (زیرا به یکباره پتانسیل رتبه بندی بسیاری از صفحات را افزایش خواهید داد). بنابراین، اعتبار دامنه (Domain Authority) حداقل بخشی از تمرکز شما را می‌طلبد. تمرکز منحصر به یک صفحه به تنهایی، رشد کمپین شما را خفه می‌کند.

سناریوی مخالف، بهینه سازی فقط برای اعتبار دامنه (Domain Authority) و نه برای اعتبار صفحه (Page Authority)، یک استراتژی بلند مدت قابل اجرا است. در اصل،‌ این تمرکز بر‌ای ایجاد برند شما است.

با‌ این حال، هنوز مهم است که اعتبار صفحه (Page Authority) را به عنوان یک ابزار مفید در نظر بگیرید – اگر محتوای برجسته‌ای دارید یا صفحه خاصی دارید که می‌خواهید بر آن تأکید کنید یا در نتایج جستجو با آن رقابت کنید، می‌توانید اعتبار صفحه (Page Authority) آن را‌ ایجاد کنید تا اهمیت بیشتری به آن بدهد.

نکته اصلی استفاده استراتژیک از‌ این معیار‌ها است. اگر می‌خواهید برند خود را بسازید، بر ‌اعتبار دامنه (Domain Authority) تمرکز کنید و وقتی صفحه‌ای دارید و برای یک کلمه کلیدی خاص با ارزش بالا رقابت می‌کنید، بر اعتبار صفحه (Page Authority) تمرکز کنید.

توجه: نظرات بیان شده در‌ این مقاله نظرات نویسنده است و لزوماً نظرات Caphyon، کارمندان آن یا شرکای آن نیست.

اعتبار و اعتماد در سئو مختصر تعریفی از اعتبار

‌اعتبار یکی از عوامل اصلی است که می‌تواند به طور قابل توجهی بر عملکرد SEO شما تأثیر بگذارد. می‌توان آن را به سه سطح تقسیم کرد:

 اعتبار صفحه اعتبار دامنه  ‌اعتبار لینک‌‌ها

آن‌ها به موتور‌‌های جستجو‌ این سیگنال را می‌دهند که وب سایت شما چقدر قابل اعتماد است و چقدر باید به آن توجه کنند.

‌اعتبار صفحه موضوعی است که اغلب با بهینه سازی موتور جستجو (SEO) اشتباه گرفته می‌شود. در‌ این مقاله، ما قصد داریم توضیح دهیم که آن چیست، چگونه اندازه گیری می‌شود و چگونه می‌توان آن را افزایش داد.

سه سطح اعتبار

در SEO، اعتبار در سه سطح وجود دارد:

اعتبار دامنه اعتبار صفحه لینک اعتبار

بیایید نگاهی به هر یک از آن‌ها بیندازیم تا منظور و نحوه استفاده از آن‌ها را بفهمیم.

Domain Authority & Page Authority

اعتبار دامنه

اصطلاح ‌اعتبار دامنه (Domain Authority) زمانی شناخته شد که MOZ آن را به عنوان معیار معرفی کرد. این سردرگمی نیز از همین جا آغاز می‌شود: برخی از افراد از اصطلاح “اعتبار دامنه” استفاده می‌کنند وقتی که منظورشان در مورد مفهوم Domain Authority است، در حالی که دیگران عموماً هنگام صحبت در مورد معیار از آن استفاده می‌کنند. مهم است که درک کنیم اعتبار دامنه (Domain Authority) چیزی فراتر از یک معیار سنجشی است.

در‌ این مقاله ما در مورد مفهوم ‌اعتبار دامنه (Domain Authority) و معیار دامنه اعتبار صحبت خواهیم کرد .

یکی از معیار‌‌های شناخته شده در سئو، PageRank است. گرچه هنوز در الگوریتم گوگل نقش دارد، مدت‌هاست که در دسترس عموم نیست. این اولین معیاری است که مردم زمانی برای نشان دادن اعتبار دامنه (Domain Authority) استفاده می‌کردند.

اعتبار دامنه عمدتاً بر دو عامل استوار است:

سن و اعتماد محبوبیت سن و اعتماد

دامنه‌‌ هایی با سابقه خوب که سال‌هاست وجود دارند، حق رتبه بندی را کسب کرده اند. داشتن سابقه خوب به چه معناست؟ مواردی از قبیل:‌ آیا از دامنه‌ای برای بازی دادن الگوریتم‌‌‌های موتور جستجو استفاده شده است یا خیر.

مگر‌اینکه در مورد انتقال وب سایت صحبت کنیم که دامنه‌های سابقه دار مسیریابی مجدد 301 به دامنه ی جدید شود، موتور‌‌های جستجو اجازه نمی‌دهند دامنه‌‌های جدید هم رده ی جایی که دامنه های قدیمی اجرا می‌شوند، فعالیت کنند.

محبوبیت

مهمترین عوامل تعیین کننده محبوبیت عبارتند از:

تعداد بک لینک: به طور کلی هرچه تعداد بک لینک بیشتر باشد، بهتر است. کیفیت بک لینک: بک لینک‌‌‌های با کیفیت قدرت بیشتری کسب می‌کنند و اعتبار بیشتری برای شما به دست می‌آورند. تعداد دامنه‌‌های لینک دهنده منحصر به فرد: هرچه دامنه‌‌ها به شما بیشتر لینک شوند، افراد بیشتری شما را خواهند شناخت و محبوبیت شما را افزایش می‌دهند. ارتباط دامنه

شایان ذکر است که ارتباط موضوعی یک دامنه در توانایی رتبه بندی دامنه نقش بسیار مهمی دارد. ارتباط یک دامنه از محتوای داخل صفحه و لینک‌‌‌های خارجی آن ناشی می‌شود.

چگونه ‌اعتبار دامنه (Domain Authority) خود را بررسی کنم؟

در بخش قبلی، ما بین مفهوم “اعتبار دامنه” و معیار اعتبار دامنه (Domain Authority) که توسط ابزار SEO مشخص شده است، تفاوت قائل شدیم.

ما برای پاسخ مناسب به این سوال مجدداً‌ این تمایز را در‌ این جا قرار خواهیم داد.

اگر می‌خواهید از اعتبار دامنه (Domain Authority) خود مطلع شوید، به سوالات زیر پاسخ دهید:

آیا برای پرس و جوهای جستجو با رقابت بالا، رتبه بندی می‌کنید؟ چند بک لینک دارید؟ آیا‌ این بک لینک‌‌ها از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند (به معنی: معتبر و غیر اسپمی)؟ چند دامنه لینک منحصر به فرد دارید؟

اگر می‌خواهید‌ اعتبار دامنه (Domain Authority) خود در یک قالب یک معیار بدانید، می‌توانید با استفاده از دامنه خام خود، آن را در ابزار‌‌های زیر جستجو کنید:

MOZ

MOZ از معیاری به نام Domain Authority استفاده می‌کند که پیش بینی می‌کند یک وب سایت چقدر خوب در صفحات نتیجه موتور جستجو (SERP) دسته بندی می‌شود.

برای دانلود اکستنشن گوگل کروم MOZ اینجا کلیک کنید.

ابزار Moz برای مشاهده اعتبار دامنه و اعتبار صفحه

Ahrefs

Ahrefs از معیاری به نام Domain Rating استفاده می‌کند که قدرت بک لینک وب سایت را در مقیاس 0-100 را نشان می‌دهد.

Majestic

Majestic از معیاری به نام Citation Flow استفاده می‌کند که نمره‌های بین 0 تا 100 را به ارزش لینک یا “قدرت ای” که وب سایت یا لینک دارد، اعمال می‌کند.

چگونه می‌توانم اعتبار دامنه خود را ارتقاع بدهم؟

‌اعتبار دامنه بالاتر اغلب با رتبه بندی بالاتر ارتباط دارد، طبیعتاً همه ما به دنبال بهبود اعتبار دامنه (Domain Authority) خود هستیم. چگونه می‌توانیم‌ این مسئله را پیش ببریم؟

در‌ اینجاست که دو عامل “سن و اعتماد” و “محبوبیت” دوباره ظاهر می‌شوند:

سن و اعتماد: طبق قوانین عمل کنید و از وب سایت خود بسیار مراقبت کنید. محبوبیت: به طور مستمر بر روی به دست آوردن لینک‌‌‌های با کیفیت تر به وب سایت خود از طریق وب سایت‌‌های بیشتر و معتبر کار کنید. می‌دانیم که، به عمل کار برآید به سخنرانی نیست. به همین دلیل ما‌ این راهنمای لینک سازی را برای شما گردآوری کرد‌‌ه‌ایم. سطح اعتبار دامنه (Domain Authority) خوب چیست؟

تنها پاسخ درست‌ این است: هر آنچه برای موفقیت در بازاریابی خود نیاز دارید. شما ممکن است با یک رقابت کم با اعتبار دامنه (Domain Authority) کم بتوانید بر مارکت‌ها تسلط داشته باشید، در حالی که اگر بخواهید وارد بازاری شوید که برای رقابت به یک ‌اعتبار دامنه (Domain Authority) بسیار بالاتر نیاز داشته باشید، به هیچ کجا نخواهید رسید. بنابراین بازار در‌ این جا آنچه را که برای موفقیت شما لازم است تعیین می‌کند.

خوشبختانه، ما دیدیم که ابزار‌هایی وجود دارد که به ما می‌گوید چه کسی به چه کسی لینک می‌دهد. بنابراین قبل از ورود به بازار، عاقلانه است که در مورد فضای رقابتی تحقیق کنید.

البته هرچه اعتبار دامنه (Domain Authority) شما بالاتر باشد، بهتر است، بنابراین مطمئن شوید که افزایش آن همیشه در دستور کار شما قرار دارد.

اعتبار صفحه (Page Authority)

اعتبار صفحه شاخص توانایی رتبه بندی یک صفحه است. در بخش قبلی، تفاوت بین مفهوم اعتبار دامنه (Domain Authority) و معیار اعتبار دامنه (Domain Authority) را توضیح دادیم. در مورد اعتبار صفحه (Page Authority) نیز باید همین تفاوت را قائل شد. همانند ‌اعتبار دامنه، هرچه ‌اعتبار صفحه (Page Authority) بالاتر باشد، بهتر است.

اعتبار صفحه بر اساس سه عامل تعیین شده است:

سن و اعتماد مقدار دریافتی از لینک‌‌ها تازه بودن آخرین به روزرسانی سن و اعتماد

صفحات با سن خوب که سال‌هاست وجود دارند حق رتبه بندی را کسب کرده اند. درست مانند دامنه‌‌های جدید، صفحات جدید قبل از‌ این که اجازه رتبه بندی برای کلمات کلیدی را داشته باشند، باید خود را ثابت کنند.

اجازه دهید سن صفحه ی شما افزایش پیدا کند، به خوبی از آن مراقبت کنید، اطمینان حاصل کنید که حاوی محتوای خوبی است و بک لینک با کیفیت بالایی دریافت می‌کند و فراموش نکنید که به منابع معتبر نیز لینک دهید. ‌

مقدار دریافتی از لینک‌‌ها

لینک‌‌ها دارای اعتبار لینک هستند. هر دو لینک داخلی و خارجی که به یک صفحه اشاره می‌کنند اعتبار لینک به همراه می‌آورند، که به نوبه خود به شدت بر اعتبار صفحه (Page Authority) تأثیر می‌گذارد.

تازه بودن آخرین به روزرسانی

موتور‌‌های جستجو صفحاتی که مرتباً به روز می‌شوند، را دوست دارند. اطمینان حاصل کنید که به طور دور‌‌ه‌ای محتوای مهم‌ترین صفحات خود را دوباره مرور می‌کنید تا ببینید‌ اگر می‌توانند به روز شوند.

مرتبط بودن صفحه

برای رتبه بندی صفحه چیزی بیش از فقط یک اعتبار صفحه (Page Authority) لازم است. ارتباط برای کلمات کلیدی خاص نیز نقشی حیاتی دارد. این ارتباط از طریق محتوای درون صفحه‌ای (On-Page) که شامل‌ این کلمات کلیدی است، از طریق لینک‌‌‌های داخلی و از طریق بک لینک‌ها (لینک‌‌‌های خارجی) بدست می‌آید.

چگونه ‌اعتبار صفحه (Page Authority) خود را بررسی کنم؟

اگر می‌خواهید از اعتبار یک صفحه مطلع شوید، به سوالات زیر پاسخ دهید:

آیا رتبه بندی صفحه برای پرس و جوهای جستجو با رقابت بالا وجود دارد؟ چند بک لینک برای‌ این صفحه دارید؟ آیا‌ این بک لینک‌‌ها از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند (به معنی: معتبر و غیر اسپمی)؟ چند دامنه لینک منحصر به فرد برای‌ این صفحه دارید؟

اگر می‌خواهید‌ اعتبار صفحه (Page Authority) را در یک معیار بگیرید، می‌توانید آن را در همان ابزار‌هایی که در بخش اعتبار دامنه (Domain Authority) استفاده کردیم جستجو کنید:  Ahrefs ،Majestic و MOZ.

ابزار Ahrefs

به طور کلی، هنگامی که می‌خواهید توانایی خود را برای رتبه بندی بسنجید، معیار ‌اعتبار صفحه شاخص بهتری نسبت به معیار ‌اعتبار دامنه (Domain Authority) است، زیرا معیار ‌اعتبار صفحه (Page Authority) بیشتر از کل دامنه، مربوط به یک صفحه است.

چگونه اعتبار صفحه (Page Authority) خود را ارتقاع بدهم؟

‌اعتبار صفحات بالاتر اغلب با رتبه‌‌ بندی‌های بالاتر ارتباط دارد، بنابراین طبیعتاً همه ما در تلاش هستیم که این مورد را بهبود ببخشیم. اما چگونه این کار را انجام می‌دهید؟

اینجاست که سه عامل دوباره وارد می‌شوند:

سن و اعتماد: طبق قوانین ادامه دهید و از صفحه خود بسیار مراقبت کنید. محبوبیت: به طور فعال روی به دست آوردن لینک‌‌‌های با کیفیت بالاتر برای صفحه خود از طریق وب سایت‌‌های بیشتری که می‌توانید کار کنید. تازه بودن آخرین به روزرسانی: صفحه خود را به روز نگه دارید. سطح مناسب اعتبار صفحه (Page Authority) چیست؟

دوباره در‌ اینجا، تنها پاسخ درست‌ این است: هر آنچه برای موفقیت در بازاریابی خود نیاز دارید. برای برخی از پرس و جو‌‌های جستجوی کم رقابت، ممکن است بتوانید طی چند هفته پس از انتشار برخی از صفحات جدید با اعتبار صفحه (Page Authority) کم، به سرعت رتبه بندی کنید. آفرین به شما، دیدن نتایج سریع همیشه خوب است. اما شاید شما در یک بازار رقابتی باشید که در آن برای رتبه بندی نیاز به چیز‌های خیلی بیشتر است.

هرچه اعتبار صفحه (Page Authority) شما بالاتر باشد، بهتر است.

لینک اعتبار

اعتبار لینک شاخصی از رتبه بندی است که یک لینک با خود دارد. هیچ معیار مشهوری از یکی از ابزار‌ها برای‌ این کار وجود ندارد. همانند سایر اعتبارات توصیف شده در‌ این مقاله، هرچه ‌اعتبار لینک بالاتر باشد، بهتر است.

عوامل زیر بر میزان اعتبار لینک تأثیر دارند:

ویژگی Nofollow ‌اعتبار صفحه (Page Authority) در صفحه لینک دهنده تعداد لینک‌‌‌های صفحه لینک دهنده محل لینک در صفحه لینک دهنده ویژگی لینک Nofollow

ویژگی Nofollow برای برقراری ارتباط با موتور‌‌های جستجو است که صاحب یک وب‌ سایت به صفحه ای لینک می‌کند که آن‌ها نمی‌خواهند اعتبار دهند. غالباً، از ویژگی Nofollow برای بک لینک‌‌هایی که برای آن‌ها پرداخت شده است و برای لینک‌‌‌های به صفحه‌‌‌ی پروفایل و نظرات وبلاگ استفاده می‌شود. این لینک‌‌ها معمولاً “کسب” نمی‌شوند، بنابراین نباید اعتباردهی شوند.

در داخل یک وب سایت، از ویژگی Nofollow برای موتور‌‌های جستجو استفاده می‌شود که لینک را دنبال نکنند و هیچ مقداری را به آن نسبت ندهند. یک مثال خوب در استفاده از ویژگی Nofollow برای لینک‌‌‌های داخلی، روی فیلتر‌‌های محصول است. صفحات محصول فیلتر شده برای موتور‌‌های جستجو جالب نیست.

لینک‌‌ها با ویژگی Nofollow از اعتبار لینک کمتری عبور می‌کنند. لطفاً توجه داشته باشید که این باعث بی فایده بودن لینک‌‌‌های Nofollow نمی‌شود. میلیون‌ها وب سایت لینک‌های Nofollow دارند. داشتن آن‌ها طبیعی و توصیه می‌شود، زیرا بخشی از پروفایل لینک طبیعی است.

‌اعتبار صفحه‌ در صفحات حاوی لینک

صفحه‌هایی که حاوی لینک است، به شدت بر میزان اعتبار لینک تاثیر می‌گذارد. هرچه اعتبار یک صفحه بیشتر باشد، اعتبار لینک بیشتری می‌تواند به صفحه دیگری انتقال داده شود.

تعداد لینک‌‌ها در صفحات حاوی لینک

هر لینک در یک صفحه مقداری از اعتبار صفحه (Page Authority) را دریافت می‌کند. اگر لینک‌‌‌های زیادی در یک صفحه وجود داشته باشد، اعتبار کمی به هر لینک منتقل می‌شود. در مورد لینک‌‌‌های خود، چه لینک‌‌‌های داخلی و چه خارجی، هوشمند باشید (“بک لینک”).

محل لینک

موقعیت لینک در صفحه‌هایی که به صفحه شما لینک می‌کند نیز، مهم است. موتور‌‌های جستجو ارزش بیشتری نسبت به لینک درون بخشی از محتوا (به اصطلاح “لینک‌‌‌های متنی”) تا به لینک موجود در پاورقی هر صفحه، قائل می‌شوند. پس اگر مقاله ی شما دارای لینک درون متنی نیست، پس اعتبار کمتری خواهد داشت.

اعتبار دامنه چیست

لینک‌‌ها چه سیگنال‌‌های دیگری را منتقل می‌کنند؟

علاوه بر اعتبار، لینک‌‌ها ارتباط و کیفیت را نیز برقرار می‌کنند.

اگر می‌خواهید یک صفحه مربوط به یک موضوع خاص ‌ایجاد کنید، حتماً لینک‌‌هایی از صفحاتی که موضوع مشابهی دارند به دست آورید.

پس اگرچه هر دو برای قابلیت جستجوی شما مهم هستند، ‌اعتبار دامنه (Domain Authority) بیش از اعتبار صفحه (Page Authority) شایسته توجه و اولویت بندی است. از آنجا که این یک سرمایه گذاری بزرگتر و طولانی مدت است، از پتانسیل بالاتری برخوردار است و مشکل قرار دادن همه تخم ‌مرغ‌‌های تان در یک سبد را از بین می‌برد.

چند استراتژی برای ایجاد اعتبار ساختن لینک

ایجاد لینک راهی برای ایجاد پیوند به وب سایت شما برای کمک به رشد صفحه شما است. اگر محتوای عالی دارید، مردم به وسیله ی زمان این کار را برای شما انجام می‌دهند. می‌توانید با چند روش مختلف روند کار را تسریع کنید.

بک لینک‌ها اعتبار صفحه (Page Authority) و میزان سایت‌هایی را که به صفحه شما لینک می‌شوند افزایش می‌دهد. برای این‌ها وقت بگذارید، زیرا با گذشت زمان موتورهای جستجو اطلاعات آن‌ها را کمتر مورد توجه قرار می‌دهند.

همکاری با رقبا می‌تواند به رشد هر دو شما کمک کند. لینک‌های شما مرتبط تر خواهند بود و می‌توانید به روش وسیع تری شبکه سازی کنید تا تأثیر بیشتری داشته باشید.

پست‌های مهمان

پست‌های مهمان نیز می‌توانند به نتایج شما کمک کنند. هر کجا مقاله ای را منتشر می‌کنید که دارای محتوای مربوط به سایت شما باشد، می‌توانید از آن به وب سایت خود بک لینک ایجاد کنید تا کاربران بتوانند اطلاعات بیشتری کسب کنند. این امر برای شما اعتبار به همراه می‌آورد.

پیشنهاد می‌شود زمان زیادی را برای این تکنیک صرف نکنید، زیرا گرچه می‌تواند میزان بازدید شما را افزایش دهد، اما به روزرسانی جدید الگوریتم Google این تکنیک را در نظر گرفته است، بنابراین به این سرعت رتبه شما افزایش نخواهد یافت.

فیدهای RSS

فیدهای RSS دوست شما هستند. این‌ها اطلاعاتی را که مرتباً به روز می‌شوند منتشر می‌کند. این کانال‌‌ها شامل متن و فراداده هستند. هر زمان که وبلاگ یا وب سایت شما به روزرسانی می‌شود، اطلاعات جدید را به سمت کاربران نهایی سوق می‌دهد!

انجمن ها

از انجمن‌‌ها به نفع خود استفاده کنید. بسیاری از سایت‌های معتبر شامل سایت‌های پرسش و پاسخ هستند. این نام‌های بزرگ اعتبار بیشتری به همراه خواهند داشت.

اگر به سولات کاربر پاسخ می‌دهید، می‌توانید آن‌ها را به عنوان توضیحات بیشتر به وب سایت خود لینک دهید. این کار به روبات‌‌ها (به نام web crawlers)  کمک می‌کند تا لینک‌های شما را پیدا کند و به طور ارگانیک ترافیک بازدید از سایت را برای افرادی که به دنبال پاسخ معتبر به سوالات خود هستند، هدایت کند.

انجمن‌‌ها محل خوبی برای پیاده سازی این روش هستند. کاربران Reddit بسیار فعال هستند و این وب سایت به تنهایی شامل بازارهای بی حد و حصر و نامشخص است. آن‌ها برای هر چیز قابل تصور اینترنت که دارای پایگاه کاربری فعال است، تالار گفتگو دارند. اگر با محتوای مرتبط و بک لینک‌ها فعال باشید، این اعتبار را به دست خواهید آورد.

اعتبار دامنه چیست

فهرست‌ها

از فهرست استفاده کنید. این یکی از قدیمی ترین ترفندها است، اما هنوز هم جواب می‌دهد. هنگامی که از یک فهرست استفاده می‌کنید، می‌توانید بازارهای مختلف را هدف قرار دهید و اعتبار خود را بهبود ببخشید.

کاربران می‌توانند منابع خود را با استفاده از فهرست سایت به همان روشی که می‌توانند شماره ها را در دفترچه تلفن بیابند، پیدا کنند. آن‌ها به سادگی در کاتالوگ به دنبال یک دسته می‌گردند و به لیستی از منابع که مرتبط به نظر می‌رسند هدایت می‌شوند. این روش ممکن است زمان بر باشد زیرا این دایرکتوری‌‌ها اغلب توسط انسان به جای ربات به روز می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که لینک‌ها کاملاً مرتبط هستند.

چرا تغییرات اتفاق می‌افتد؟

تغییرات در لینک‌های شما بر میزان جراحت شما تأثیر می‌گذارد. اگر لینک‌های شما دیگر مرتبط و تازه نیستند، به راحتی می‌توانید در رتبه بندی سقوط کنید. این موضوع در مورد سایت‌هایی که به شما لینک می‌دهند و نمره شما را کاهش می‌دهد نیز صادق است. از آنجا که این امتیازات بر اساس لینک ایجاد می‌شوند، امتیازات شما مستقیماً به موفقیت یا عدم موفقیت سایت‌های اشتراکی که به سایت شما لینک بک می‌کنند مرتبط است.

رشد نیز یک تعادل آهسته است. اگر سایتی که قبلاً رتبه بندی مناسبی داشته است سریعتر از حد معمول شروع به رشد نمره خود کند، ممکن است آن را به عنوان یک سایت مخرب علامت گذاری کنند و امتیاز شما را کاهش دهند.

می توانید نمره خود را از طریق Moz پیگیری کنید. ابزارهای دیگری نیز برای این کار وجود دارند، اما Moz هنوز هم در زمینه اعتبار صفحه (Page Authority) متخصص شناخته شده است.

چه کسی اعتبار را اختصاص می‌دهد؟

وقتی صحبت از دامنه صفحه و اختیارات صفحه باشد، دوست دارید تا بدانید چه کسی این رتبه بندی‌‌ها را اختصاص می‌دهد. دانستن اینکه چه کسی اختیارات خود را تعیین می‌کند و چگونه آن‌ها رتبه بندی را تعیین می‌کنند، به شما کمک می‌کند تا چطور برای رسیدن به موفقیت سایت خود را پیکربندی کنید.

مهمترین نکته این است که توجه داشته باشید که اعتبار با بهبود رتبه بندی گوگل در جستجو‌ها مرتبط نیست. فاکتورهای دیگری وجود دارد که گوگل در نظر می‌گیرد و ما پس از صحبت در مورد اختصاص اعتبار، به طور خلاصه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

Moz

رایج ترین سیستم رتبه بندی Moz است. MozRank روشی برای اختصاص مقدار عددی به محبوبیت پیوند دادن است. این نسخه از سرویس Page Rank Google است. شما می‌توانید با استفاده از Moz بر اساس سایر صفحاتی که به سایت شما لینک دارند و میزان اعتماد آن سایت ها، رتبه‌های بیشتری کسب کنید.

MozTrust رتبه ای است که Moz ارائه می‌دهد و تعیین می‌کند یک سایت برای کاربران چقدر قابل اعتماد است. این الگوریتم به جای اینکه به محبوبیت نگاه کند، به شما نسبت به سایت خودتان و سایت‌های لینک شده به شما اعتبار می‌دهد. دریافت لینک از مکان‌هایی که ذاتاً اعتباردارند، مانند سازمان‌های دولتی و شبکه‌های خبری مهم، ایده ی بسیار خوبی است.

گوگل

سازمان‌های دیگر نیز اعتبار صفحه (Page Authority) را رتبه بندی می‌کنند، اما Moz رهبر شناخته شده است. گذشته از Moz، سایر رتبه‌های اختصاص داده شده ی دیگر از Google است.

Google از ابزارهای مختلفی برای تعیین صلاحیت اعتبار شما استفاده کرده است. آن‌ها از Page Rank که تنها الگوریتمی بود که در آن زمان برای سنجش رتبه بندی استفاده می‌کردند، سرچشمه گرفتند. و آن ارتباط لینک بین صفحات را تقریباً به همان روشی که MozRanks انجام می‌دهد اندازه گیری کرد.

برخلاف Moz، آن‌ها سعی کردند اهمیت این لینک‌ها را تعیین کنند. صفحات دارای لینک از صفحات مهم دیگر می‌توانند اعتبار آن‌ها را افزایش دهند صفحات فاقد این لینک‌ها ممکن است مقداری از اعتبار را از دست بدهند.

اهمیت اعتبار دامنه و اعتبار صفحه

در آخر

اعتبار صفحه و دامنه مشابه هستند. اعتبار صفحه (Page Authority) موفقیت محتوای شما را تعیین می‌کند وقتی که صحبت از جستجوی کلمات کلیدی می‌شود. اعتبار دامنه (Domain Authority) نحوه رتبه بندی دامنه شما را در مقایسه با دامنه دیگر تعیین می‌کند. هر دو آن‌ها با استفاده از سیستمی از لینک‌های معتبر محاسبه می‌شوند.

با داشتن بک لینک از سایت‌های معتبر، در اصل برای محتوای خود اعتبار کسب می‌کنید. سایت‌های قابل اعتماد بیشتر اعتبار بیشتری برای شما کسب می‌کنند. اگرچه Moz ابزاری مفید است، اما بخاطر داشته باشید که اعتبار لزوماً بر موفقیت نتایج جستجو یا رنکینگ صفحه ی شما در گوگل اثر نمی‌گذارد.

منابع:

contentkingapp

advancedwebranking

longtailpro

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار