تبلیغات

انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در شمال سوریه

رسانه های خبری از وقوع یک انفجار جدید در منطقه تحت کنترل گروه های مسلح مورد حمایت ترکیه در شمال سوریه خبر دادند.

به گزارش صبحانه،یک خودروی بمب گذاری شده در شهر عفرین واقع درحومه شمال غرب حلب که تحت کنترل گروه های تروریستی مورد حمایت ارتش ترکیه است، منفجر شد.

جزئیات بیشتری در این باره گزارش نشده است.

سانا امروز همچنین از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در شهر الباب در حومه شمال شرق حلب که در کنترل نیروهای وابسته به ترکیه است و نیز هلاکت پنج تروریست از جمله یک سرکرده آنها و زخمی شدن ۱۸ تن از جمله تعدادی غیرنظامی خبر داده بود.

انفجار، خسارت های زیادی نیز به ساختمان های مجاور وارد کرد.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ در دو عملیات «سپر فرات» (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات «شاخه زیتون» (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله شهرهای «الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین» در شمال این کشور را تصرف کرد.

همچنین ترکیه در ۲۵ مهرماه ۹۸ نیز برای عقب ‌راندن شبه‌نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوری» از مناطق مرزی الرقه و الحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را آغاز کرد که این عملیات یک هفته‌ای، پس از توافق آتش‌بس میان آنکارا و واشنگتن متوقف شد و ترکیه به شبه نظامیان کُرد سوریه ۵ روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب ‌نشینی کنند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار