تبلیغات

کلاهبرداری با وعده تحصیل در خارج از کشور

زن و مردی که به بهانه ادامه تحصیل در واحدهای دانشگاه آزاد و پیام نور خارج از کشور دست به کلاهبرداری از طعمه‌هایشان می‌زدند، دستگیر شدند.

به گزارش صبحانه،زن و مردی که به بهانه ادامه تحصیل در واحدهای دانشگاه آزاد و پیام نور خارج از کشور دست به کلاهبرداری از طعمه‌هایشان می‌زدند، دستگیر شدند.

 یکی از مسئولان دانشگاه آزاد اواخر مهر با مراجعه به اداره پلیس از فعالیت غیرقانونی مؤسسه‌ای درباره ثبت‌نام در مقطع دکترای واحد امارات دانشگاه آزاد و پیام نور اعلام شکایت کرد و تیمی از کارآگاهان اداره 13 پلیس آگاهی تهران مسئولیت پرونده را بر‌عهده گرفتند.

کارآگاهان به دفتر شرکت مراجعه کردند و فهمیدند افراد برای ادامه تحصیل در خارج از کشور و در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور مبالغی میلیونی را که از 30 میلیون تومان شروع می‌شود، به حساب شرکت واریز کرده‌اند.

در ادامه دستور بازداشت عاملان این کلاهبرداری صادر شد و کارآگاهان با حضور در مؤسسه هر دو متهم را دستگیر کردند و مشخص شد متهم همسر یکی از کلاهبرداران حرفه‌ای است که به ‌خاطر کلاهبرداری تحت پوشش مؤسسه علمی برای اعزام دانشجویان به خارج از کشور در زندان است و این بار همسرش برای ادامه کلاهبرداری خانوادگی‌شان از مرد جوانی کمک گرفته است.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جرائم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، دراین‌باره گفت: با توجه به دستگیری متهمان و اعتراف صریح به جرم خودشان، آنها با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره 13 پلیس آگاهی تهران قرار دارند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار