تبلیغات

نامزدهایی که برای کناره‌گیری می‌آیند

خبرگزاری ایسنا: نگاهی به روند برگزاری انتخابات بسیاری از فدراسیون‌های ورزشی نشان می‌دهد بسیاری از افرادی که برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون‌های مختلف ورزشی ثبت نام می کنند با علم به اینکه هیچ شانسی برای انتخاب شدن ندارند صرفا با اهدافی خاص اقدام به ثبت نام می‌کنند.

اینکه شرایط برای حضور افراد با دیدگاه‌ها و نگرش‌های مختلف در هر انتخابی به شرط دارا بودن شرایط قانونی مهیا شود امری پسندیده و خوب است که می تواند در نهایت امکان بهترین انتخاب را فراهم کند اما روند برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزشی طی سال‌های اخیر نشان می‌دهد بسیاری از این افراد با آگاهی از این امر که هیچ شانسی برای برنده شدن در انتخابات ندارند وارد این کارزار می‌شوند.

معمولا این قبیل افراد پس از تایید صلاحیت، وارد رایزنی با افراد اصلی که شانس بیشتری نسبت به سایرین دارند می‌شوند و پشت پرده به تفاهم‌هایی نیز می‌رسند تا در نهایت با گرفتن وعده‌هایی برای گرفتن پست و ... در روز انتخابات و یا قبل از آن با تعریف و تمجید از این افراد به نفع آنها کناره‌گیری کنند تا به این صورت جو انتخابات را به نفع این افراد تا حد زیادی نیز تغییر دهند.

اخیرا نیز تعداد زیادی از افراد برای حضور در انتخابات یکی دو فدراسیون‌ ورزشی تایید صلاحیت شدند که در تازه‌ترین اقدام یکی از کاندیداها که ظاهرا عجله زیادی برای اعلام حمایت داشته چند روز مانده به روز برگزاری انتخابات به نفع یکی دیگر از کاندیداها انصراف خود را اعلام کرده است. وقتی این اقدام بودارتر می‌شود که اطرافیان این افراد سعی می‌کنند این کناره‌گیری به نفع فلان نامزد را در اختیار رسانه‌ها قرار دهند.

قطعا وزارت ورزش و جوانان نمی‌تواند جلوی تایید صلاحیت افرادی که واجد شرایط قانونی هستند را بگیرد اما با نظارت دقیق بر این موضوع حیاتی می‌توان از گرفتن پست توسط این قبیل افراد در فدراسیون مورد نظر جلوگیری کرد تا حدالامکان انتخابات فدراسیون‌های ورزشی در فضایی عادلانه‌تر و بدور از زد و بندهای پشت پرده برگزار شود.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار