تبلیغات

اصلی ترین علت کاهش قیمت طلا

اقتصاد > بازار مالی - ایسنا نوشت:در حالیکه قیمت سکه بهار آزادی با حدود ۲۷ هزار تومان کاهش همراه شده است، یک میلیون و ۱۳۳ هزار تومان فروخته می شود که به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر، با توجه به نرخ طلا و وزن آن، قیمت سکه دیگر حباب ندارد.

محمد کشتی‌آرای، با اشاره به وضعیت قیمت طلا در روزهای اخیر که روند کاهشی قابل توجهی را تجربه کرد، گفت: اصلی‌ترین علت کاهش قیمت طلا قیمت کاهش قیمت نرخ ارز بود، چراکه دو سوی قیمت طلا، قیمت جهانی طلا و قیمت ارز است که با کاهش قیمتی که ارز از روز گذشته داشت طبیعتا قیمت طلا هم کاهش یافت.

وی همچنین با تاکید بر این که قیمت طلا دیگر حبابی ندارد، اظهار کرد: امروز قیمت سکه تمام بهار آزادی به یک میلیون و ۱۳۳ هزار تومان رسیده است که در محاسبه قیمت آن می‌توان گفت که این سکه با توجه به قیمت طلا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان نرخ دارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر افزود: در زمانی که طلا با این قیمت برای ضرب سکه می‌رود هزینه ضرب نیز به آن اضافه می‌شود و با قیمت حدود یک میلیون و ۱۱۰ هزار تومان به دست فروشنده عمده می رسد که در این میان نیز هزینه ای هم به آن اضافه می‌شود تا به دست خرده فروش برسد و در نهایت می توان گفت که قیمت سکه با توجه به قیمت طلا و هزینه های جاری به صورت واقعی یک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان است.

کشتی آرای ادامه داد: مابه تفاوتی که این قیمت واقعی با قیمت موجود در بازار دارد (یک میلیون و ۱۳۳ هزار تومان) حدود ۱۰ هزار تومان است که آن مقدار نیز، حاشیه امنی است که فروشنده برای خود در نظر می‌گیرد تا اگر هنگام فروش، بازهم قیمت‌ها جابجا شد، متضرر نشود.

39224

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار