تبلیغات

شیوع جذام مرغی در کرمانشاه شایعه‌ است

به گزارش افکارنیوز،

نادر پرور با تکذیب شایعاتی مبنی بر وجود بیماری جذام مرغی در پرندگان اظهار داشت: بیماری با عنوان جذام مرغی وجود ندارد و اصولا بیماری جذام در انواع طیور تاکنون مشاهده نشده و فقط در انسان حائز اهمیت است.

وی با اشاره به تصاویری که به نام جذام مرغی اخیرا در شبکه های مجازی منعکس شده است، افزود: اصولا این تصاویر منتشر شده مربوط به یک بیماری به نام درماتیت یا آبسه کف پا در مرغ است.

این مقام مسئول با بیان اینکه درماتیت یک بیماری معمولی در طیور است،  تصریح کرد: این بیماری به دلیل عدم مدیریت سالنهای نگهداری طیور به‌ویژه شرایط تهویه نامناسب همراه با رطوبت، نامناسب بودن کف و بستر سالن و در مواردی کمبود ویتامین A و به ویژه بیوتین ایجاد می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه بیان داشت: مسئولان فنی بهداشتی کشتارگاه ها کاملا بر این موارد نظارت دارند و حتی در صورت وجود بیماری آبسه کف پا نیز مرغهای مشکل دار از چرخه کشتار حذف می‌شوند.

وی با اشاره به وجود 6 کشتارگاه صنعتی طیور در استان کرمانشاه و نظارت مستمر دامپزشک، کارشناس دامپزشکی و روحانی ناظر شرعی بر چرخه کشتار به مصرف‌کنندگان توصیه کرد که بدون توجه به شایعات، گوشت مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و هرگونه انتقاد، پیشنهاد یا تخلف بهداشتی را با سامانه تلفنی 1512 یا سامانه پیامکی 100010001512 اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار