تبلیغات

هیئت‌مدیره اپل حقوق و مزایای تیم کوک را کم کرد

هیئت‌مدیره اپل حقوق و مزایای تیم کوک را کم کرد

به گزارش خبرآنلاین، برای اولین بار از زمان سپردن سکان مدیریت اپل به تیم کوک، به دلیل نرساندن درآمد کمپانی به رقم پیش‌بینی‌شده، حقوق و مزایای وی در سال 2016 کاهش یافت.

اپل در سال 2016 بیش از 215.6 میلیارد دلار فروخت (سال مالی اپل منتهی به سپتامبر تعریف‌شده است) که 3.7 درصد کمتر از پیش‌بینی رقم 223.6 میلیارد دلار بود و در این میان سود 60 میلیاردی نصیب سهامداران شد که نیم درصد کمتر از رقم پیش‌بینی‌شده برای سود بوده است.

به همین خاطر مجموع دستمزد و مزایای تیم کوک برای سال 2016 بالغ‌بر 8.75 میلیون دلار شد که در مقایسه با رقم 10.3 میلیون دلاری سال 2015 کاهش قابل‌توجهی را نشان می‌دهد که مستقیماً بر اساس نوع مدیریت ضعیف وی پرداخت‌شده است.

همچنین مدیر مالی اپل نیز (لوکا ماستری) نیز با 10 درصد کاهش حقوق رقم 22.8 میلیون دلار را دریافت کرد.

اپل از کمپانی سازنده مک به سازنده آیفون تغییر هویت داده و 63 درصد از درآمدش از روی فروش موبایل تأمین می‌شود اما 2016 اولین سالی بود که فروش آیفون مطابق انتظار پیش نرفت و اگر در سال 2017 آیفون تغییر ساختاری پیدا نکند، ممکن است فروش آیفون با مشکل جدی مواجه شود.

5656

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار