تبلیغات

جزییات رفع محرومیت از قلعه سیمونِ اسلام‌شهر

جزییات رفع محرومیت از قلعه سیمونِ اسلام‌شهر

به گزارش خبرآنلاین، مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به افتتاح 49 واحد مسکونی در منطقه‌ی محروم قلعه سیمونِ اسلام‌شهر اعلام کرد: سهم هزینه‌کرد بنیاد برکت در فاز اول پروژه دو میلیارد تومان بوده و انشاءالله در فاز دوم که امروز کلنگ خورد، بیش از 50 درصد هزینه‌ی لازم از سوی این بنیاد تأمین خواهد شد.

 عارف نوروزی درباره‌جزییات پروژه‌ افتتاح شده‌ امروز در «قلعه سیمون» اسلام‌شهر گفت: منطقه‌ی قلعه سیمون منطقه‌ی بسیار محرومی بود که مردم نیازمند بسیاری در آن با شرایط کاملاً نامساعد و غیربهداشتی زندگی می‌کردند.

وی افزود: وقتی وضعیت نامناسب و محرومیت مردم ساکن در قلعه سیمون گزارش شد، بنیاد برکت و دستگاه‌های انقلابی به میدان آمدند و هم‌افزایی مناسبی ایجاد شد. 

مدیرعامل بنیاد برکت با تأکید بر این‌که در گام اول چهار میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری اولیه بود ادامه داد: دو میلیارد تومان از این مبلغ را بنیاد برکت متقبل شد و به این ترتیب منابع و نقدینگی به پروژه تزریق کردیم. 

نوروزی با اشاره به این‌که دوستان بسیجی سازندگی استان تهران نیز تلاش زیادی انجام دادند که نتیجه‌اش را امروز می‌بینیم عنوان کرد: اقداماتی شامل ساخت مدرسه، ایجاد کارگاه‌های تولیدی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تولید محصولاتی که باعث رونق کسب و کار مردم در این منطقه شود در برنامه‌های بنیاد برکت است و امیدواریم مردم از کار ما راضی بوده باشند. 

وی با بیان این‌که کار ساخت این پروژه در کم‌تر از شش ماه به پایان رسید خاطرنشان ساخت: بخشی از این واحدها در دو طبقه و بخشی در سه طبقه ساخته شده و به مردم منطقه، تقدیم شد که باید تأکید کنم، هیچ هزینه‌ای از مردم بابت تحویل این واحدها گرفته نشده است.

مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در پاسخ به این سؤال که در فاز دوم این پروژه چه ساختمان‌ها و مراکزی در دستور کار ساخت قرار خواهند گرفت گفت: اجرای فاز دوم پروژه امروز کلید خورد که شامل ساخت مراکز بهداشتی درمانی، آموزشی، ورزشی و کارگاه‌های اقتصادی و تولیدی است.

نوروزی اضافه کرد: سهم بنیاد برکت در تزریق نقدینگی به فاز دوم پروژه‌ی بهسازی منطقه‌ی قلعه سیمون بیش از 50 درصد مبلغ مورد نیاز است. 

گفتنی است، پروژه‌ ساخت 49 واحد مسکونی در منطقه‌ محروم قلعه سیمون اسلامشهر در استان تهران از ماه رمضان امسال آغاز و در بیستم دی ماه افتتاح شد.

مردم ساکن در این منطقه از مهاجران سیستان و بلوچستانی هستند که سال‌ها پیش در استان گلستان زندگی می‌کردند. اما بعد از وقوع سیل‌های متعدد در دهه‌ی هفتاد به منطقه‌ی قلعه سیمون در اسلام‌شهر استان تهران مهاجرت کردند و با شرایط و امکانات بسیار ضعیفی روزگار می‌گذراندند. شغل اغلب ساکنان قلعه سیمون، کشاورزی است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار