تبلیغات

کشور با نصف ظرفیت تولیدی کار میکند/بستر کار تولیدی فراهم نیست!

ولی الله صالحی اظهار داشت:برداشتن موانع تولید باید در اولویت اقدامات دولت باشد که متاسفانه در حال حاضر در حاشیه قرار گرفته است.

به گزارش شمانیوز:ولی الله صالحی نماینده کارگران در شورای عالی کار  با اشاره به لزوم رفع بروکراسی های مزاحم برای ایجاد اشتغال به خبرنگار تراز گفت: در راستای ایجاد اشتغال و افزایش اشتغال زایی و کارآفرینی باید چنین بسترهایی ایجاد شود چرا که وجود این زیرساخت ها باعث ترغیب افراد از رفتن به سمت تولید اشتغال و کارآفرینی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: برداشتن موانع تولید باید در اولویت اقدامات دولت باشد که متاسفانه در حال حاضر در حاشیه قرار گرفته است.


صالحی با اشاره به افزایش آمار اشتغال ناقص در کشور خاطرنشان کرد: به هرحال در میان شاغلان جامعه افرادی هستند که انجام یک شغل را به صورت پاره وقت برعهده دارند که در آمارهای رسمی تحت عنوان اشتغال ناقص از آن ها یاد می شود.

وی ادامه داد: بسیاری از واحدهای تولیدی کشور در حال حاضر زیر ظرفیت های خود مشغول به فعالیت هستند که در کنار فعالیت های بسیاری از مشاغل ما در مراکز اقتصاد غیرعلمی یکی از مهمترین افت های بازار کار در کشور است.

نماینده کارگران در شورای عالی کار  در ادامه گفتگوی خود به خبرنگار تراز گفت: به نظر می رسد حدود ۵۰ درصد اقتصاد ایران یک اقتصاد غیررسمی است به طوری که  یک گردش مالی بالا در جهتی جریان داشته و فعالیت هایی در حال انجام است که گاها نه تنها نفعی برای اقتصاد ملی ندارد بلکه به واسطه زیرزمینی و غیرشفاف بودن این فعالیت ها آثار مخربی بر اقتصاد ملی و رسمی کشور دارد.


این کارشناس بازار کار خاطرنشان کرد: به نظر من مسئولین محترم علی الخصوص دولت که قوه مجریه کشور محسوب می شود در این زمینه ورود نکرده یا به ندرت ورود کرده است که این موضوع یک ایراد است. وی ادامه داد: بنابراین تمام امکانات کشور باید در جهت تولید کالاهایی با ارزش افزوده قرار بگیرد. وی در خاتمه درباره سیر نزولی افزایش تورم در سال های اخیر تصریح کرد: مفهوم کاهش نرخ تورم این نیست که در کشور رونقی وجود داشته است بلکه اگر کوچکترین رشد اقتصادی در جامعه ایجاد شود نرخ تورم همان فنری است که در واقع به صورت جهشی حرکت خواهد کرد.

منبع:تراز

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار