تبلیغات

برنامه های در دستور کار برای افزایش سطح اثربخشی اجتماعی/ گسترش ظرفیتهای پژوهشی ضمن همکاری با موسسات معتبر بین المللی

رییس دانشگاه صنعتی شریف درباره برنامه راهبردی دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری برای افزایش سطح اثربخشی اجتماعی توضیح داد.

برنامه های در دستور کار برای افزایش سطح اثربخشی اجتماعی/ گسترش ظرفیتهای پژوهشی ضمن همکاری با موسسات معتبر بین المللیمحمود فتوحی فیروزآبادی رییس دانشگاه صنعتی شریف در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره برنامه راهبردی دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری بیان کرد: طبق روح حاکم بر برنامه راهبردی دانشگاه یعنی افزایش سطح اثر بخشی اجتماعی، اهداف و برنامه هایی در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تشویق اعضای هیات علمی و دانشجویان به تعریف پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری در ارتباط با نیازهای اساسی کشور و همچنین ارائه مفیدترین راه حل های علمی و مهندسی در رفع مسائل و معضلات کلیدی، بزرگ و پیچیده کشور از جمله اهداف در دستور کار است.

فتوحی فیروزآبادی اظهار داشت: ترویج علم در جامعه، افزایش سهم دانشگاه از دستاوردهای اقتصادی شرکتهای دانش بنیان زایشی، همکاری با دانشگاهها و موسسات معتبر بین المللی برای گسترش ظرفیتهای پژوهشی و یادگیری از تجارب آنها در حل مسائل کشور و حرکت در مرزهای دانش به ویژه در حوزه های منتخب با تاکید بر تحقیقات چند رشته ای و میان رشته ای از دیگر برنامه های مد نظر است.

رییس دانشگاه صنعتی شریف در خصوص اقدامات صورت گرفته برای تحقق این هدف بیان کرد: توسعه برنامه های پسادکتری، تلاش برای ارتقای مشارکت اعضای هیات علمی رشته های مختلف در اجرای طرح هایی با ابعاد ملی، تلاش برای تمرکز زدایی مالی و اداری در سطح دانشگاه و تشکیل کارگروه هدفمند کردن پایان نامه ها از جمله اقداماتی است که در راستای تحقق اهداف برنامه راهبردی دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری انجام گرفته است.

وی یادآور شد: نباید فراموش کرد که برنامه راهبردی دانشگاه شامل مشارکت در حل مسائل اساسی کشور، دانشگاه اخلاق محور، خود اتکایی مالی ، سرآمدی در آموزش و پژوهش و فناوری هستند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار