تبلیغات

تنها تعداد مقالات نباید تعیین‌کننده رتبه دانشگاهها در ISI باشد/طبیق کادر آموزشی در سیستم جدید فنی‌حرفه ای

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه تعداد مقالات نباید تعیین کننده رتبه دانشگاهها در ISI باشد از تطبیق کادر آموزشی طبق مصوبه جدید هیات امنا خبر داد.

مسعود شفیعی رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در گفت وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوانگفت: در حال حاضر رتبه دانشگاههای ما بر اساس تعداد مقالات آنها در ISI مشخص می شود که این هیچ تاثیری در تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت ندارد.

وی با بیان اینکه برخی دانشگاهها برای ارتقای خود از هر استاد تعداد مقالات خاصی را طلب می کنند، ادامه داد: هرچند که تاکنون اقدامات و فعالیتهایی در راستای پیوند صنعت و دانشگاه صورت گرفته اما هنوز به اندازه کافی نیست و باید بیشتر شود.

تنها تعداد مقالات نباید تعیین‌کننده رتبه دانشگاهها در ISI باشد/طبیق کادر آموزشی در سیستم جدید فنی‌حرفه ای
شفیعی دانشگاه فنی و حرفه ای را دانشگاهی تازه تاسیس دانست و بیان کرد: هرچند که آموزشکده های ما از قبل در آموزش و پرورش فعال بودند اما از سال 90 ضمن تجمیع به دانشگاه تبدیل شدند و بنابراین سابقه این دانشگاه تنها 5 سال است.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: تا پیش از سال 90 به دلیل ساختار آموزش و پرورشی به جای هیات علمی، در آموزشکده های خود معلم داشتیم و تنها 50 هیات علمی به کار گرفته شده بودند.

وی از اقدام و مصوبه جدید هیات امنا مبنی بر تطبیق کادر آموزشی خبر داد و عنوان کرد: براساس این مصوبه مدرس یا دبیر با مدرک کارشناسی ارشد به مربی فنی و یک هیات علمی تبدیل می شود درواقع لفظ فنی به این دلیل است که اعضای هیات علمی ما با سایر دانشگاهها متفاوت باشند چون دانشگاهها افراد با مدرک کمتر از دکتری و استادیار را استخدام نمی کنند.

شفیعی با بیان اینکه فردی که در سطح مربی قرار می گیرد باید به انجام کار فنی علاقه داشته باشد، گفت: علاوه بر 800 نفر از کادر آموزشی که اخیرا هیات علمی شدند، 140 نفر را بصورت هیات علمی جذب کرده ایم که از سال 91 مراحل کاری آنها مانده بود و هم اکنون در دست اقدام (برای حدود 70 نفر ازآنها مجوز جذب از سوی وزارت علوم صادر شده) است.

به گفته وی، وزارت علوم در ارائه ردیف ها برای جذب اعضای هیات علمی محدودیت های خاص خود را دارد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار