تبلیغات

گوشت چگونه ارزان شد؟

با بالا گرفتن قیمت گوشت گوسفندی در بازار مسئولان با واردات گوشت قرمز به کشور تا حدودی روند صعودی قیمت‌ها را متوقف کردند ولی درحال حاضر نیز قیمت‌ها به ‌گونه‌ای است که برخی قدرت خرید آن را ندارند.

در همین راستا علی‌اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درخصوص عرضه گوشت‌های وارداتی و شرایط فعلی بازار اظهار کرد: با واردات گوشت قرمز و تزریق آن به بازار، قیمت‌ هر کیلو گوشت گوسفندی تا 2 هزار تومان کاهش قیمت داشت.

وی افزود: در حال حاضر گوشت گوسفندی شقه بدون دنبه کیلویی 38 هزار تومان تا 39 هزار تومان به دست مشتری می‌رسد و به قیمت کیلویی 35 هزار تا 36 هزار تومان در واحدهای صنفی توزیع می‌شود.

ملکی با اشاره به مثبت بودن روند توزیع گوشت‌های وارداتی به بازار در خصوص پیش‌بینی قیمت گوشت در روزهای آینده خاطرنشان کرد: با نزدیک بودن اول ماه و افزایش توان مردم برای خرید گوشت و افزایش تقاضا در صورتی که  توزیع گوشت وارداتی در بازار ادامه پیدا کند قیمت‌ها افزایشی نخواهد داشت.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به نزدیک شدن به پایان سال و تنظیم بازار شب عید اظهار کرد: با توجه سرمای هوا و این که ازدحام دام نداریم در صورتی که روند واردات ادامه دار باشد قیمت‌ها تا حد زیادی کنترل می‌شود و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

وی با اشاره به زمان ورود بره به بازار بعد از نیمه دوم اسفند بیان کرد: با ورود بره و ادامه روند واردات گوشت امیدواریم در بازار گوشت و عرضه در شب عید کمبودی حاصل نشود. 

3939

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار