تبلیغات

هفت ویژگی غیر قابل باور افراد باهوش

اقتدار گریزی، نگاه داری از گربه، زیاد قسم خوردن، بخشی از ویژگی های افراد باهوش است.

هفت ویژگی غیر قابل باور افراد باهوشبه گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نگرانی و ترس از آینده، شب بیداری و اقتدار گریزی، صفاتی منفی است اما نشان دهنده سطح بالای هوش است.
 
متخصصان به بررسی ویژگی های افراد باهوش پرداختند و 7 مورد از آنها را معرفی کردند:
 
استفاده از دست چپبررسی ها نشان می دهد؛ افراد چپ دست توانائی بیشتری در انجام کارهای ریاضی دارند، اما این امر با توجه به سن و جنسیت افراد متفاوت است.
برای انجام این تحقیق، روان شناسان دانشگاه میلان و لیورپول از 2300 دانش آموز6 تا 17 سال کمک گرفتند و از آنان خواستند تا به سوالات ریاضی که از آنان خواسته شده پاسخ گویند و در نهایت گفتند: افراد چپ دست، بهتر از سایر افراد به سوالات ریاضی پاسخ دادند.اقتدار گریزیپژوهشگران دانشگاه گرونیگن در بررسی سال 2012 دریافتند؛ افراد اقتدار گریز، از سطح هوش و ذکاوت و توانائی تمرکز بالائی برخوردار هستند.
شایان ذکر است؛ آلبرت انیشتین و" رولد دال"، بسیار اقتدار گریز بودند.سوگند خوردن زیادافرادی که بسیار سوگند می خورند، از هوش و فرهنگ بالاتری برخوردارند.
محققان معتقدند؛ اینکه بسیاری از مردم گمان می کنند افرادی که بسیار قسم می خورند، افرادی تنبل و کم سواد هستند اشتباه است و چه بسا آنها افرادی باهوش و ذکاوت می باشند.

توانائی خنداندن دیگران"جیل گرینگروس" روان شناس می گوید: بین حس شوخ طبعی و هوش فرد ارتباط مستقیم وجود دارد.
بررسی هایی که در سال 2010 منتشر شد بر هوش و استعداد افراد شوخ طبع تاکید کرد؛ زیرا این افراد به خوبی می دانند آن مطلب را چگونه تعریف کنند تا دیگران از شنیدن آن شاد بشوند. شب بیداریآن دسته از افرادی که شب ها دیرتر از سایر مردم می خوابند از هوش بالاتری نسبت به افرادی که در ساعات اولیه شب می خوابند برخوردار هستند.
همچنین بررسی های دیگر نشان می دهد؛ شب بیداری باعث تحریک عقل می شود. به همین دلیل بسیاری از افرادی که شب ها دیر می خوابند، افرادی موفق و ثروتمند هستند.احساس نگرانی همیشگیافرادی که همواره احساس نگرانی از آینده و رخدادهای آن دارند و پیوسته به گذشته و کارهای نادرست خود فکر می کنند افرادی تیزهوش هستند.نگهداری از گربهمحققان می گویند: افرادی که در خانه از گربه نگاه داری می کنند بیش از افرادی که سگ دارند باهوش هستند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار