تبلیغات

دولت 90 درصد طلب گوجه کاران جنوب کرمان را پرداخت کرد

رئیس سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان گفت: دولت 90 درصد طلب گوجه کاران این منطقه را پرداخت کرد و تامین اعتبار برای پرداخت باقیمانده طلب کشاورزان در دست پیگیری است.

به گزارش شمانیوز:فرود سالاری افزود: 10 درصد طلب باقیمانده کشاورزان گوجه کار جنوب استان کرمان بیش از 10 میلیارد ریال است لذا پیگیر پرداخت این مبلغ در آینده نزدیک هستیم.

وی گفت: دولت به منظور حمایت از کشاورزان گوجه کار جنوب کرمان توسط سازمان تعاون روستایی خرداد ماه امسال اقدام به خرید 32 هزار تن گوجه فرنگی کشاورزان به قیمت هر کیلوگرم سه هزار ریال کرد.

رئیس سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان بیان کرد: به منظور حمایت هرچه بیشتر از تولیدکنندگان بخش کشاورزی و جلوگیری از متضرر شدن آنها از سال 93 سازمان تعاون روستایی اقدام به خرید محصول گوجه کشاورزان کرده که این روند در سال جاری هم ادامه داشته است.

وی تنظیم بازار را یکی دیگر از اهداف خرید توافقی محصولات کشاورزی ذکر کرد و گفت: علت تاخیر پرداخت طلب گوجه کاران کاهش قیمت رب گوجه فرنگی است.

سالاری اظهار کرد: رئیس سازمان تعاون روستایی کشور و استاندار کرمان پیگیر رفع این مشکل بوده اند و تاکنون در سه نوبت شامل هر نوبت 30 درصد طلب گوجه کاران به آنها پرداخت شد.

وی گفت: سازمان تعاون روستایی جنوب استان کرمان در سال 93 اقدام به خرید بیش از 28 هزار تن گوجه فرنگی با قیمت هر کیلوگرم سه هزار و 700 ریال کرد و سال گذشته نیز بیش از 6 هزار تن محصول گوجه فرنگی با قیمت هر کیلوکرم سه هزار ریال خریداری شد.

سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبارجنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.

سالانه بیش از چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در این منطقه تولید و روانه بازارهای مصرف می شود.
منبع:ایرنا

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار