تبلیغات

سرمایه‌گذاری ۵هزار میلیاردی برای توسعه مکانیزاسیون در بخش گندم

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: در بخش گندم، تاکنون ۵ هزار میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون سرمایه‌گذاری شده است و انتظار می‌رود این عدد، سالانه به ۱۵۰۰ میلیارد تومان برسد.

به گزارش شمانیوز:کامبیز عباسی با اشاره به اینکه توسعه کشت مکانیزه برنج بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد هزینه‌های کشاورزان را کاهش داده است، افزود : با استفاده از کشت مکانیزه و ماشین‌آلات پیشرفته کشاورزی، امسال تولید برنج ۷ تا ۱۰ درصد افزایش یافت.

وی گفت: میزان مصرف آب نیز در ۲۵۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان‌های شمالی به علت استفاده از ماشین‌آلات و کشت مکانیزه، بیش از ۳۰ درصد کاهش یافت.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی افزود: کشت مکانیزه کردن، سرعت عملیات کشت را افزایش می‌دهد، ماندگاری محصول در زمین کم می‌شود و امکان کشت‌های دوم و سوم را در شالیزارها فراهم می‌کند؛ بنابراین شاهد افزایش تولید محصول برنج در کشور خواهیم بود.

عباسی همچنین ادامه داد: امسال بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از مزارع گندم، زیر پوشش مکانیزاسیون قرار گرفت و به سطح کشت مکانیزه گندم اضافه شد.

وی افزود: میانگین توسعه مکانیزاسیون در کشور، امسال به ۱.۶ اسب بخار در هکتار رسیده است و پیش‌بینی می‌شود این عدد تا سال ۱۴۰۰ به ۲.۱ اسب بخار در هکتار برسد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: در بخش گندم، تاکنون ۵ هزار میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون سرمایه‌گذاری شده است و انتظار می‌رود این عدد سالانه، به ۱۵۰۰ میلیارد تومان برسد.

عباسی همچنین از ایجاد خط اعتباری جدید برای توسعه مکانیزاسیون خبر داد و افزود: برای سال زراعی ۹۶-۹۵ خط اعتباری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی به منظور ارائه تسهیلات به کشاورزان، پیش بینی شده که بخش قابل‌توجهی از این خط اعتباری در حال دریافت است.

وی، سود تسهیلات واگذاری ماشین‌آلات کشاورزی را ۱۵ درصد اعلام کرد و گفت: نرخ سود تسهیلات در این بخش باید اصلاح شود تا با شرایط آسان‌تری در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

منبع:فودنا

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار