تبلیغات

داده های مکانی از مهمترین زیر ساخت های اطلاعاتی ایران است

جهانگرد در کارگاه آموزشی سامانه ملی کاتالوگ داده های با تاکید بر نقش داده های مکانی، آن را از مهترین زیر ساخت های اطلاعات ملی ایران دانست.

داده های مکانی از مهمترین زیر ساخت های اطلاعاتی ایران استبه گزارش خبرنگار دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهندس جهانگرد در کارگاه سامانه ملی کاتالوگ داده های مکانی اظهار داشت:در سراسر دنیا، اطلاعات جهت تبدیل شدن به ارزش افزوده به مکان وصل می شود و قریب به 80 درصد کاربردهای اطلاعاتی دنیا در مکان عینیت می یابد.معاون وزیر ارتباطات با اشاره به رویکرد دولت در گذشته گفت: ما در فعالیت های گذشته گذر به فضای دولت الکترونیک اقدام های مقدماتی را اجرایی کردیم  اما در این دوره به زیر ساخت ها توجه کرده ایم و به کارهای زیر بنایی و قسمت های شبکه ای و سخت افزاری پرداخته ایم .وی در ادامه افزود: مسائل زیر بنایی انجام شده و بسترفنی و چارچوب های مورد نظر در این حوزه بر طبق استاندارهای جهانی انجام می شود و قابل ارائه در اندازه های بین المللی است .رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران ؛ نقش دستگاه های اجرایی در پیاده سازی و استقرار این پروژه را به یک ساختمان تشبیه کرد و گفت : نقشه یک معماری روی میز است و بر اساس این معماری هر دستگاهی قسمتی از ساختمان را می سازد و در نهایت محیط زندگی و کسب و کار همه ما آماده می شود و نقش سیمرغ کنار هم تشکیل می شود. نقش همه دستگاه ها در این بین حیاتی و استراتژیک است و باعث ایجاد هویت یکپارچه مستقل  و مدیریت بهینه  کشور می شود.

منبع:روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران

انتهای پیام/

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار