تبلیغات

علت کاهش قیمت مرغ/گرانی تخم مرغ ادامه دارد

مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی تاریخ انتشار : سه شنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۵:۲۱

  اخبار اقتصادی ,خبرهای  اقتصادی , قیمت مرغ

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت : قیمت مرغ با توجه به کاهش تقاضا روند نزولی داشته ولی قیمت تخم مرغ روند افزایشی خود را حفظ کرده است.

  به  گزارش  میزان؛مهدی یوسف خانی در خصوص قیمت مرغ در واحدهای صنفی بیان کرد: قیمت هرکیلو مرغ با ۳۰۰۰ تومان کاهش نسبت به دو روز گذشته به قیمت ۷ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است.

وی در خصوص علت نزولی شدن قیمت مرغ خاطر نشان کرد: میزان عرضه مرغ در روزهای اخیر تغییری نکرده و کم شدن تقاضا از سوی مصرف کنندگان دلیل کاهشی شدن قیمت مرغ شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در رابطه با قیمت اجزای مرغ اظهار کرد: هرکیلو ران مرغ ۶ هزار و ۳۰۰ و قیمت هرکیلو سینه مرغ با قیمت مرغ برابر است.

یوسف خانی با اشاره به کاهش بیماری آنفولانزا و کنترل آن در مرغداری های کشور گفت: در چند ماه گذشته به دلیل معدوم شدن مرغ‌های تخم گذار قیمت تخم مرغ روند صعودی به خود گرفته و با جایگزین شدن مرغ‌های تخم گذار، میزان عرضه تخم مرغ تنظیم شده و قیمت ها به روال گذشته باز می‌گردد.

وی قیمت هر کیلو تخم مرغ در بازار را ۶ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت تخم مرغ در بازار در یک ماه اخیر افزایشی بوده و این روند در پی معدوم شدن مرغ‌های تخم گذار تشدید شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در رابطه با پیش‌بینی قیمت مرغ در روزهای پایانی سال اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود با افزایش تقاضا برای خرید مرغ در روزهای پایانی سال قیمت هرکیلو مرغ در واحدهای صنفی از ۷ هزار و۵۰۰ تومان بیشتر نشود.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار