تبلیغات

مقابله با سرماخوردگی با مصرف این غذاها

مقابله با سرماخوردگی با مصرف این غذاها

بشقاب غذایتان را پر از این غذاهای مفید کنید تا سیستم ایمنی بدنتان را بالا برده و خودتان را از ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا محافظت کنید. اما شیوه زندگی نیز مهم است. مثل تمرین، خواب و استرس. این مطلب را بخوانید تا بدانید که چه نوع غذاهایی سیتم بدنتان را همیشه در حالت مقابله با بیماری قرار می دهد.

مقداری پروتئین مصرف کنید

بدن شما برای تولید گلبول های سفید که ستون ستون سیتم ایمنی بدن هستند نیاز به پروتئین دارد. بسیاری از غذاهای سرشار از ویتامین مثل: گوشت بدون چربی و ماهی مواد مغذی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن مثل: ویتامین B، آهن، اومگا۳، اسیدهای چرب و زینک را فراهم می کنند.پس در هر وعده غذایی مقداری پروتئین مصرف کنید. ۲۲۶ گرم ماست در صبحانه، یک فنجان حبوبات به همراه سالاد در وعده نهار، یک مشت بادام و ۸۵ گرم جوجه در وعده شام.

میوه ها و سبزیجات تقویت کننده ایمنی بدن استفاده کنید

علاوه بر پروتئین ها نیاز است که مجموعه ای از مواد مغذی نیز روزانه مصرف کنید.با مصرف روزانه ۸ الی ۹ بار میوه و سبزیجات احتمال ابتلا به سرماخوردگی ۲۵ درصد کاهش می یابد. درمیان سبزیجات، قارچ برای افزایش سلول های تی کشنده بسیار مفید می باشد.

ماهی مصرف کنید

حداقل دوبار در هفته ماهی ماکارل، سالمون و یا حتی کنسرو ماهی مصرف کنید. این ماهی ها سرشار از اومگا۳ هستند که باعث کاهش عفونت های تنفسی و افزایش سطح آنتی ویروس ها مثل سلول های تی می شود.

از مکمل های صحیح استفاده کنید

داروخانه ها پر از داروهای به ظاهر تقویت کننده سیستم ایمنی بدن هستند. اما فقط دو نوع از آن ها هستند که سندیت دارند. ویتامین D و پروبیوتیک ها.تحقیقات نشان داده است کسانی که ویتامین D بدنشان کم است ۴۰ درصد احتمال مریض شدنشان بیشتر است. به دلیل اینکه جذب ویتامین D از طریق غذا بسیار ضعیف است باید از مکمل آن به اندازه ۱۰۰۰۰ واحد بین المللی در روز استفاده کرد. در مورد پروبیوتیک ها نیز می توانید به میزان زیادی از آن استفاده کنید. این مکمل ۱۲ درصد احتمال بیماری عفونت تنفسی فوقانی را کاهش می دهد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار