تبلیغات

واتیکان سیتی، کشوری که فقط هزار نفر جمعیت دارد!

واتیکان سیتی، کشوری که فقط هزار نفر جمعیت دارد!

مطمئنا از شنیدن نام کوچکترین کشور دنیا متعجب خواهید شد؛ آن هم کشوری که تنها هزار نفر جمعیت درون خود جای داده است.

همیشه جلب توجه مخصوص بزرگ‏ترین مکان‎هاست، برای مثال بزرگ‏ترین فرودگاه، بزرگ‎‏ترین مرکز خرید، بزرگترین دریا و … اما دانستن این که کوچک‎ترین کشور دنیا کدام کشور است هم به همان اندازه جذاب است.

به واتیکان سیتی خوش آمدید، کوچک‎ترین کشور دنیا از نظر مساحت و جمعیت. متعجب شدید؟ شاید قبلا درباره‎اش شنیده باشید، اما شاید نمی‎دانستید که واتیکان کشور است.

شاید برایتان عجیب باشد که واتیکان یک کشور و مردم آن یک ملت مستقل هستند، مخصوصا که این کشور جایگاهی در سازمان ملل ندارد، اما باید باور کنید که واتیکان کشور است.

در معاهده مونته‎‏ویدئو در سال ۱۹۳۳ تائید شد که واتیکان یک کشور است. در بند یکم این عهدنامه آمده: یک کشور باید ۴ گزینه داشته باشد: جمعیتی دائمی، مرز مشخص، دولت و ظرفیت ورود به ارتباطات با کشورهای دیگر. واتیکان همه این شرایط را دارد.

جمعیت آن حدودا هزار نفر است، مرز مشخص، دولت و با کشورهای دیگر رابطه دارد. در نتیجه کارشناسان هم معتقدند که می‎توان آن را یک کشور نامید.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار