تبلیغات

واژگونی قایق مهاجران در سواحل ایتالیا با ۱۳ کشته

سیزده زن مهاجر آفریقایی در حالی که با قایق عازم ایتالیا بودند به دلیل سرنگونی قایقشان در جنوب جزیره سیسیل جان خود را از دست دادند.

به گزارش صبحانه،منابع خبری از کشته شدن 13 زن مهاجر سوار بر یک قایق در سواحل ایتالیا خبر دادند.

 گارد ساحلی ایتالیا اجساد 13 زن مهاجر را که قایق آن‌ها به خاطر آب و هوای بد منطقه و تعداد زیاد مسافر سرنگون شد را در ساحل جزیره «لامپدوسا» در جنوب سیسیل از آب بیرون کشیدند. گارد ساحلی ایتالیا اعلام کرده که نیروهای امداد 22 نفر را از مرگ حتمی نجات دادند اما بیم آن وجود دارد که تعداد بیشتری در جریان این حادثه کشته شده باشند.

ایتالیا سال‌هاست که با مشکل مهاجرت‌های غیر قانونی از قاره آفریقا و از مسیر‌های آبی مواجه است.

 این قایق از تونس در حالی که 50 نفر در آن حضور داشتند و اکثر آن‌ها اهل تونس و آفریقای غربی بودند، عازم ایتالیا شده بود.

واژگونی قایق مهاجران در سواحل ایتالیا با ۱۳ کشته

گارد ساحلی ایتالیا اعلام کرد که روز یکشنبه هشدارهایی در زمینه در خطر افتادن موقعیت این کشتی دریافت کرده بود.

وزیر کشور ایتالیا نیز به تازگی گفت که 7939 مهاجر در سال جاری با قایق به این کشور رسیدند که نسبت به میزان مشابه در سال قبل 63 درصد کاهش داشته است.

چندی قبل کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۴۰ مهاجر در سواحل لیبی غرق شده و ۶۰ مهاجر نیز نجات پیدا کردند و به ساحل شهرک «الخمس» واقع در حوالی ۱۰۰ کیلومتری شرق طرابلس پایتخت لیبی انتقال داده شدند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار