تبلیغات

کبه برنجی عربی | طرز تهیه غذای عربی خوشمزه کبه برنجی

کبه برنجی عربی

آموزش طرز تهیه کبه برنجی

کبه برنجی یک غذای خوشمزه عربی است که حتما اط طعم بی نظیر آن لذت خواهید برد و مورد پسند شما قرار می گیرد. در این بخش آشپزی تاپ ناز طرز تهیه کبه برنجی عربی را به شما آموزش می دهیم.

کبه یکی از انواع غذاهای عربی خوشمزه است که می توانید خیلی راخت در منزل تهیه کنید و از طعم خوب آن نهایت لذت را ببرید. برای تهیه کبه برنجی باید از کشمش، زرشک، گوشت، پیاز، زعفران، ادیه، تخم مرغ و روغن مایع استفاده کنید.

از دیگر غذاهای خوشمزه مشابه می توان به فلافل و سمبوسه اشاره کنیم که بسیار خوشمزه هستند و باعث تنوع در برنامه غذایی شما می شوند.

مواد لازمبرنج 4 پیمانه بلوبریکشمش یک و نیم پیمانهزرشک سه چهارم پیمانهگوشت 150 گرمزعفران به مقدار لازمادویه به مقدار لازمروغن مایع به میزان لازمتخم مرغ 1 عددطرز تهیه

برای پخت این غذا در ابتدا برنج و آب را در قابلمه ای مناسب بریزید. باید توجه کنید آبی که بر روی برنج می ریزید باید یک بند انگشت بالاتر از سطح برنج باشد.

در مرحله بعد روش تهیه کبه زعفران، نمک و روغن را به برنج اضافه کنید و زیر قابلمه گاز را روشن کنید و پس از اینکه آب برنج به دمای جوش رسید حرارت گاز را بر روی شعله ملایم تنظیم کنید و درب قابلمه را بر روی آن قرار دهید تا برنج خته شود و نرم شود و آب آن را به صورت کامل کشیده شود و سپس برنج را در یک مکان مناسب قرار دهید تا خنک شود و آن را دو بار چرخ کنید و خوب ورز دهید و کنار بگذارید.

زرشک و کشمش را هم خیس کنید سپس پیاز را در یک تابه مناسب بریزید و کمی تفت دهید و گوشت را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید. زرشک و کشمش و ادویه را بخ مخلوط گوشتی اضافه کنید و مواد را سرخ کنید و به اندازه یک مشت از برنج پخته شده و چرخ شده را بردارید و آن را به شکل استوانه ای 15 سانتی متری درآورید و وسط برنج را با کمک انگشت گود کنید و کمی از مواد سرخ شده را در وسط برنج بگذارید.
2 طرف کبه را به صورت کامل فشار دهید تا بر روی مواد پوشیده شود.

در آخرین مرحله کبه، روغن را در ظرف مناسبی بریزید و آن را داغ کنید و سپس کبه های آماده شده را در روغن داغ سرخ کنید و پس از اینکه کبه ها به صورت کامل سرخ شدند آنها را از درون روغن زیتون بیرون آورید و بر روی دستمال تمیز یا صافی فلزی بگذارید تا روغن اضافی آن گرفته شود.

کبه های سرخ شده را در ظرف مناسبی برای سرو قرار دهید و آنها را با خیارشور، سبزی و برش های گوجه تزیین کنید.

در هنگام تهیه غذا باید توجه کنید که مواد میانی و برنج باید در موقع شکل دهی به صورت کامل خنک باشد تا در موقع سرخ شدن کبه ها وا نرود و کبه های خیلی خوب سرخ شوند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار