تبلیغات

معنی اسم ارمان – معنی آرمان – نام پسرانه فارسی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

یکی از نام  های اصیل و زیبای پسرانه فارسی ارمان، آرمان است. این نام در زبان فارسی به معنی  آرمان ، آرزو بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه فارسی آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم آرمانمعنی اسم آرمان

معنی اسم ارمان

معنی اسم ارمان یکی از نام های اصیل پسرانه فارسی ارمان است معنی اسم ارمان در زبان فارسی آرمان ، آرزو، از شخصیتهای شاهنامه، نام سردار خسروپرویز پادشاه ساسانی گفته شده است. معنی ارمان به فارسی و دهخدا نام سرزمینی در یمن است ، که در زمان های گذشته سیلی عظیمی در این سرزمین آمد و همه ساختمان های آن شهر خراب شد، مگر مکانی که بر بلندی بود.  آرزو، کمال مطلوب، به معنی حسرت ورنج وزحمت امید، آرزوی بزرگ، حسرت ریشه اسم ارمان

نوع: پسرانه

ریشه اسم: فارسی

معنی: آرمان ، آرزو، از شخصیتهای شاهنامه، نام سردار خسروپرویز پادشاه ساسانی،تصوراتی که برای ساختن جنبه‌های گوناگون زندگیِ مطلوب در ذهن انسان هاست، آنچه باید باشد و به آن می‌اندیشیم.

فراوانی اسم ارمان

فراوانی نام ارمان برابر با 67925 می باشد.

اسم های مشابه ارمان

آرمان، آرماند، بارمان، دارمان، آرتان، آرسان، آرشان، آریان، آران، آرمن،

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای ارمان میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

معنی اسم ارمان – معنی آرمان – نام پسرانه فارسی

لطفا نظر خود در مورد این مطلب را با ستاره ها از یک تا 5 مشخص کنید!!

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار