تبلیغات

محکومان پرونده پدیده آزاد نمی‌شوند

رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی گفت: محکومان پرونده شرکت پدیده شاندیز به تحمل حبس محکوم شده‌اند بنابرانی حتی با قرار وثیقه نیز آزاد نمی‌شوند.

به گزارش صبحانه،غلامعلی صادقی رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی پیرامون اینکه برخی از محکومان اصلی پرونده قضایی پدیده شاندیز با وجود صدور و اجرای حکم محکومیتشان، با این شرکت در خارج از زندان همکاری دارند، گفت: بر اساس حکم دادگاه محکومان این پرونده می‌بایست برای تحمل حبس در زندان باشند، اما شرکت پدیده تقاضای همکاری با تعدادی از آن‌ها را به منظور پیشبرد امور آن شرکت داشته است.

او افزود: پیرو تقاضای شرکت پدیده شاندیز و موافقت دایره اجرای احکام، این محکومان به صورت کوتاه‌مدت در مقطعی خاص در اختیار آن شرکت قرار می‌گیرند تا همکاری مورد نظر را انجام دهند.

رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی گفت: مساعدت دستگاه قضایی تنها در این زمینه و برای پیشرفت امور شرکت پدیده شاندیز صورت گرفته است. این افراد پس از انجام همکاری، برای تحمل دوران حبس خود به زندان باز می‌گردند.

پرونده ۲۰ جلدی شرکت پدیده از روز ۲۲ اردیبهشت ماه امسال با برپایی ۱۶ جلسه دادگاه در مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت و بالاخره در شانزدهمین روز تیر ماه گذشته ختم رسیدگی آن اعلام و روز ۲۲ تیر ماه رای ۵۰۹ برگی این پرونده صادر شد.
 
بر اساس رای قطعی قاضی دادگاه رسیدگی به پرونده پدیده که روز پنجم مرداد ماه گذشته اعلام شد "محسن پهلوان مقدم" متهم ردیف نخست به تحمل حبس ابد محکوم و بقیه ۲۱ متهم این پرونده علاوه بر الزام به استرداد مال تحصیل شده از فعالیتهایشان در شرکت پدیده شاندیز، به مجازات‌هایی از تحمل دو تا ۲۰ سال حبس در زندان محکوم شدند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار