تبلیغات

آخرین آمار جرائم جنایی در نیمه نخست سال ۹۸

آمار وقوع قتل عمدی، آدم‌ربایی، سرقت مسلحانه، تجاوز به عنف و حریق عمدی در نیمه نخست سال ۹۷، ۱۶۱ مورد بوده که در نیمه نخست سال ۹۸ با کاهش پنج درصدی روبه‌رو شده است.

آخرین آمار جرائم جنایی در نیمه نخست سال ۹۸به گزارش صبحانه، براساس آمار منتشره در نیمه نخست سال 98، مجموعا 153 فقره جرم در حوزه جرایم جنایی در تهران صورت گرفته  است.

آمارها حاکی است که در مدت زمان مذکور،‌ 76 فقره قتل عمد، هشت مورد آدم‌ربایی، 23 مورد سرقت مسلحانه، 33 مورد تجاوز به عنف و 13 مورد حریق عمدی صورت گرفته است.

این درحالی است که در نیمه نخست سال 97، 71 فقره قتل عمد، 9 مورد آدم‌ربایی، 18 مورد سرقت مسلحانه، 44 مورد تجاوز به عنف و 19 مورد حریق عمدی در پایتخت به وقوع پیوسته بود.

همچنین آمارها نشان می‌دهد در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، وقوع قتل عمدی هفت درصد افزایش، آدم‌ربایی 11 درصد کاهش، سرقت مسلحانه 28 درصد افزایش، تجاوز به عنف 25 درصد کاهش و حریق عمدی 32 درصد کاهش داشته است.

در مجموع آمار وقوع قتل عمدی، آدم‌ربایی، سرقت مسلحانه، تجاوز به عنف و حریق عمدی در نیمه نخست سال 97، 161 مورد بوده که این آمار در نیمه نخست سال 98 با 153 وقوع، با کاهش پنج درصدی روبه‌رو شده است.

بنابر آمارها در نیمه نخست سال 97، 65 پرونده قتل، 9 پرونده آدم‌ربایی، 9 پرونده سرقت مسلحانه، 51 پرونده تجاوز به عنف و 10 پرونده حریق عمدی کشف شده است.

آمار کشفیات پرونده‌های قتل، آدم‌ربایی، سرقت مسلحانه، تجاوز به عنف و حریق عمدی به ترتیب در نیمه نخست امسال نیز به ترتیب اعداد 70، هفت، 21، 75 و هشت مورد بوده است.

بنابر این آمار در نیمه نخست سال 97، میزان کشفیات در پرونده‌های قتل، آدم‌ربایی، سرقت مسلحانه، تجاوز به عنف و حریق عمدی  96 درصد بوده که این آمار در 6 ماهه نخست امسال به 118 درصد رسیده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 22 درصد پیشرفت را نشان می‌دهد./تسنیم

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار