تبلیغات

معنی اسم اشکان – معنی اشکان – نام پسرانه فارسی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

یکی از نام  های اصیل و زیبای پسرانه فارسی اشکان است. این نام در زبان فارسی به منسوب به اشک بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه فارسی آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم اشکانمعنی اسم اشکان

معنی اسم اشکان

معنی اسم اشکان یکی از نام های اصیل پسرانه فارسی اشکان است. معنی اسم اشکان در زبان فارسی منسوب به اشک گفته شده است.

معنی اشکان در لغت نامه دهخدا و فارسی 

جمع اشک ، بانی و موسس خاندان اشکانیان، اشقان یا اشقان بزرگ کاربرد نام اشکان  نام روستای در استان هرمزگان است. اشکان سفلی، روستایی است از شهرستان سردشت استان آذربایجان غربی ایران. افراد مشهور با نام اشکان   علی اشکانی در خرداد ماه ۱۳۲۸ به دنیا آمد و در  تیر ماه ۱۳۸۱ فوت کرد،اوخوانندهٔ پاپ ایرانی در دههٔ ۵۰ شمسی است.

اشکان اشتیاق بازیگر تلویزیون و سینما ایران است.

اشکان اشکانی از مدیران فیلم برداری سینمای ایران است. او از سال ۷۸ به عنوان فیلمبردار فیلم های کوتاه مستند و داستانی شروع به فعالیت کرده است. اشکان خطیبی،  بازیگر، خواننده، مجری و کارگردان اهل ایران است. اشکان خورشیدی پاجی، داور ایرانی فوتبال است. اشکان خیل نژاد طراح، بازیگر، مدرس و کارگردان تئاتر ایران است. اشکان دژآگه که دارای ملیت ایرانی-آلمانی می باشد،و بازیکن باشگاه تراکتور سازی تبریز است . اشکان رهگذرکه در ۲۳ فروردین ۱۳۶۵ در تهران به دنیا آمد. نویسنده، کارگردان و فیلم ساز انیمیشن است.

ژیلا اشکاندر سال  ۱۳۳۹ در تهرانبه دنیا آمد، و از سن 24  از دوبلورهای به نام ایران شد.

ریشه اسم اشکان

نوع: پسرانه

ریشه اسم: فارسی،

معنی: منسوب به اشک،نفوذ کننده ،سردار،راستی،درستی،پاکی،پارسایی ،قهرمان و پهلوان،سوارکار تیرانداز

فراوانی اسم اشکان

فراوانی نام اشکان برابر با 56384 می باشد.

اسم های مشابه اشکان

اشکا، اشک، امیر اشکان، اشکین، اشوان، کوشان، شایان، نیکان، آرشان، اکوان

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای اشکان میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

معنی اسم اشکان – معنی اشکان – نام پسرانه فارسی

لطفا نظر خود در مورد این مطلب را با ستاره ها از یک تا 5 مشخص کنید!!

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار