تبلیغات

معنی اسم امید – معنی امید – نام پسرانه فارسی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

یکی از نام  های اصیل و زیبای پسرانه فارسی امید  است. این نام در زبان فارسی به معنی، اشتیاق یا تمایل به روی دادن یا انجام امری همراه با آرزوی تحقق آن ، تکیه گاه، محل پناهبیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه فارسی آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم امیدمعنی اسم امید

معنی اسم امید

معنی اسم امید یکی از نام های اصیل پسرانه فارسی امید است. معنی اسم امید در زبان فارسی به معنی اشتیاق یا تمایل به روی دادن یا انجام امری همراه با آرزوی تحقق آن ، تکیه گاه، محل پناه گفته شده است. معنی امید در لغت نامه دهخدا و فارسی آرزو،چشم داشت. انتظار. توقع،انتظار برای چیزهای خوب. توقع و چشم نیکی از مردم و از هر چیزی داشتن، آرزو رجا، اعتماد استواری ریشه اسم امید

نوع: پسرانه

ریشه اسم: فارسی،

معنی: اشتیاق یا تمایل به روی دادن یا انجام امری همراه با آرزوی تحقق آن ، تکیه گاه، محل پناه

فراوانی اسم امید

فراوانی نام امید برابر با 224443 می باشد.

اسم های مشابه امید

امین، امیر، امید علی، امید رضا،حمید،آدین، ادیب، آتیم،ایمان

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای امید  میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

معنی اسم امید – معنی امید – نام پسرانه فارسی

لطفا نظر خود در مورد این مطلب را با ستاره ها از یک تا 5 مشخص کنید!!

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار