تبلیغات

کدام استان‌های کشور بدون بارش هستند؟

بررسی گزارش‌های رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می دهد ۷ استان کشور بارش "صفر" در ۲۵ روز نخست سال آبی جاری داشته اند.

کدام استان‌های کشور بدون بارش هستند؟به گزارش صبحانه،آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می دهد که از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۹۸) تا ساعت ۱۸:۳۰ روز بیست و پنجم این ماه، در مجموع ۵.۳ میلیمتر بارش در کشور به ثبت رسیده است.

در ۲۵ روز نخست سال آبی جاری، میزان بارش‌ها در حوضه آبریز دریای خزر به ۲۴.۸ میلیمتر، در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان به ۵.۱ میلیمتر، در حوضه آبریز دریاچه ارومیه به ۳.۵ میلیمتر، در حوضه آبریز فلات مرکزی به ۱.۹ میلیمتر، در حوضه آبریز مرزی شرق به ۳.۶ میلیمتر و در حوضه آبریز قره‌قوم به ۰.۱ میلیمتر رسید.

در این بین، برخی استان های کشور هستند که در این مدت حتی یک قطره هم باران نداشته‌اند.

طبق آمار دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، استان‌های اصفهان، ایلام، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان و کرمانشاه، ۷ استانی هستند که در ۲۵ روز نخست سال آبی جاری، برخلاف آمار بارش‌های مدت مشابه سال قبل، هیچ بارشی نداشتند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار