تبلیغات

معنی اسم بامداد – معنی بامداد – نام پسرانه فارسی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

یکی از نام  های اصیل و زیبای پسرانه فارسی بامداد است. این نام در زبان فارسی، آفریده فروغ و روشنایی، شبگیر ، صبح، بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه فارسی آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم بامدادمعنی اسم بامداد

معنی اسم بامداد

معنی اسم بامداد یکی از نام های اصیل پسرانه فارسی بامداد است. معنی اسم بامداد در زبان فارسیداده بام ، آفریده فروغ و روشنایی، شبگیر ، صبح، مدت زمانی از هنگام روشن شدن هوا تا طلوع آفتاب و یک یا دو ساعت بعد از آن،نام پدر مزدک گفته شده است. معنی بامداد در لغت نامه دهخدا و فارسی صبح، آفریده فروغ، بخشنده روشنایی، صبحگاهان، وقت طلوع فجر، پیش از طلوع آفتاب، صبح زود ، بام، سپیده دم، ریشه اسم بامداد

نوع: پسرانه

ریشه اسم: فارسی،

معنی: داده بام ، آفریده فروغ و روشنایی، شبگیر ، صبح، مدت زمانی از هنگام روشن شدن هوا تا طلوع آفتاب و یک یا دو ساعت بعد از آن،نام پدر مزدک

فراوانی اسم بامداد

فراوانی نام باربد برابر با 801 می باشد.

اسم های مشابه بامداد

باربد، بامشاد، ماهداد، بهداد، باراد، رامبد، بیداد، مهداد،

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای بامداد میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

معنی اسم بامداد – معنی بامداد – نام پسرانه فارسی

لطفا نظر خود در مورد این مطلب را با ستاره ها از یک تا 5 مشخص کنید!!

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار