تبلیغات

معنی اسم بردیا – معنی بردیا – نام پسرانه فارسی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

یکی از نام  های اصیل و زیبای پسرانه فارسی بردیا است. این نام در زبان فارسی، نام دومین پسر کوروش پادشاه هخامنشی و برادر کمبوجیه، در اوستا به معنی بلند پایه، بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه فارسی آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم بردیامعنی اسم بردیا

معنی اسم بردیا

معنی اسم بردیا یکی از نام های اصیل پسرانه فارسی بردیا است. معنی اسم بردیا در زبان فارسی نام دومین پسر کوروش پادشاه هخامنشی و برادر کمبوجیه، در اوستا به معنی بلند پایه گفته شده است. معنی اسم بردیا د لغت نامه دهخدا و فارسی معنی اسم بردیا در دهخدا و فارسی نام پسر کوروش و برادر کمبوجیه  است که بردیا توسط برادرش به کشته می شود. نام نهری یا مکانی در شام است. افراد مشهور با نام بردیا بردیا سعادت عکاس منظره است که در تهران متولده شده و در ارومیه زندگی می کند. بردیا کیارسکه در مرداد سال 1358 در تهران به دنیا آمد. وی موسیقی دان، آهنگساز، رهبر ارکستر و نوازنده اهل ایران است. ریشه اسم بردیا

نوع: پسرانه

ریشه اسم: فارسی،

معنی: نام دومین پسر کوروش پادشاه هخامنشی و برادر کمبوجیه، در اوستا به معنی بلند پایه، والامقام،نیرومند و قوی

فراوانی اسم بردیا

فراوانی نامبردیا برابر با:29290 می باشد.

اسم های مشابه بردیا

برد، یرمیا، برسابا، برنابا، برنارد، ارشیا، آرمیا، ارسیا، بوریا، اریا، برنا، اردیان، بهادر

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای بردیا میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

معنی اسم بردیا – معنی بردیا – نام پسرانه فارسی

لطفا نظر خود در مورد این مطلب را با ستاره ها از یک تا 5 مشخص کنید!!

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار