تبلیغات

معنی اسم بهروز – معنی بهروز – نام پسرانه فارسی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

یکی از نام  های اصیل و زیبای پسرانه فارسی بهروز است. این نام در زبان فارسی، نخوشبخت، سعادتمند، از شخصیتهای شاهنامه،بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه فارسی آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم بهروزمعنی اسم بهروز

معنی اسم بهروز

معنی اسم بهروز یکی از نام های اصیل پسرانه فارسی بهروز است. معنی اسم بهروز در زبان فارسی خوشبخت، سعادتمند، از شخصیتهای شاهنامه، نام سردار ایرانی در سپاه بهرام گور پادشاه ساسانی، بهروز به معنای فردی سعادتمند است که روزگار خوبی دارد گفته شده است. معنی اسم بهروز در لغت نامه دهخدا و فارسی  به روز. روز نیک و روز خوش، نیک روز. خوش اختر. نیکبخت  نوعی بلور کبود و شفاف کم قیمت بهروزه نام پهلوان ایرانی معاصر بهرام گور کندر هندی افراد مشهور با نام بهروز  بهروز افخمی کارگردان ایرانی متولد تهران در سال 1335 می باشد. بهروز برومند پزشک ایرانی، وی بنیانگذار سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در ایران نیز می باشد. بهروز بقایی بازیگر و کارگردان ایرانی متولد  ۱۷ تیر ۱۳۳۲ در تهران است. بهروز بوچانی روزنامه نگار و نویسنده ایرانی کرد است. بهروز دهقانی نویسنده ایرانی بهروز رضوی گوینده و مجری ایرانی بهروز سلطانی بازیکن سابق فوتبال در ایران بهروز صفاریان آهنگساز و تنظیم کننده ایرانی بهروز صوراسرافیل روزنامه نگار درگذشته ایرانی بهروز کریمی شعبده باز ایرانی بهروز کمالوندی دیپلمات ایرانی بهروز وثوقی بازیگر ایرانی متولد 20اسفند سال 1316 می باشد. ریشه اسم بهروز

نوع: پسرانه

ریشه اسم: فارسی،

معنی: خوشبخت، سعادتمند، از شخصیتهای شاهنامه، نام سردار ایرانی در سپاه بهرام گور پادشاه ساسانی، بهروز به معنای فردی سعادتمند است که روزگار خوبی دارد

فراوانی اسم بهروز

فراوانی نام بهروز برابر با 132694 می باشد.

اسم های مشابه بهروز

شهروز، بهبود، روزبه، برزو، بهروش، بهرون،

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای بهروز میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

معنی اسم بهروز – معنی بهروز – نام پسرانه فارسی

لطفا نظر خود در مورد این مطلب را با ستاره ها از یک تا 5 مشخص کنید!!

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار