تبلیغات

فواید شگفت انگیز روغن جوجوبا برای رشد مو

آنچه در این مطلب خواهید خواند

درمان ­های طب سنتی برای رشد مو بسیار موثر هستند و نتایج شگفت انگیزی ارائه می دهند. از همه مهمتر این که حداقل عوارض جانبی را ایجاد می کنند و یا بدون عوارض جانبی هستند. یکی از روش­های مراقبت از مو استفاده از روغن جوجوبا برای رشد مو است. اگرچه روغن جوجوبا به عنوان یک مرطوب کننده خوب برای پوست­های حساس می باشد، اما برای رشد مو نیز بسیار مفید است. زنان سراسر جهان برای مراقبت از پوست سر و بهبود سلامت مو از روغن جوجوبا استفاده می کنند. ما روش­هایی را که روغن جوجوبا باعث رشد مو می شود را در اینجا ارائه می کنیم. اما قبل از اینکه در مورد این روش­ ها بحث کنیم اجازه بدهید تا بگوییم روغن جوجوبا چیست؟

فواید شگفت انگیز روغن جوجوبا برای رشد مو

روغن جوجوبا چیست؟ روغن جوجوبا در واقع یک روغن نیست بلکه یک استر موم می باشد. این روغن از یک بوته گیاهی با نام علمی Simmondsia Chinensis به دست می آید و در ایالات متحده رشد می کند. روغن جوجوبا مانند چربی سبوم می باشد که پوست سر آن را تولید می کند. این روغن مو و فولیکول ها را تغذیه می کند و میزان رشد آن را افزایش می دهد. روغن جوجوبا دارای خواص ضد قارچی می باشد که به حفظ سلامت پوست سر کمک می کند. همچنین لایه های پوست مرده، شوره سر و آلودگی های سر را از بین می برد و پوست را تمیز می کند.

روغن جوجوبا چیست

چه ویتامین هایی در روغن جوجوبا وجود دارد؟ روغن جوجوبا غنی از ویتامین E، اسیدهای چرب امگا 6 ، امگا 9 و اسید چرب اشباع به نام Docosanol می باشد. این روغن با عفونت های ویروسی موی سر مبارزه می کند. روغن جوجوبا غنی از آنتی اکسیدان می باشد و با رادیکال های آزاد که اثرات نامطلوبی بر سلامتی مو دارند، مبارزه می کند. محتوای اسید چرب روغن جوجوبا برای تغذیه موها و فولیکولها بسیار ایده آل است.

مزایای روغن جوجوبا و استفاده برای مو

مزایای روغن جوجوبا و استفاده برای مو

به عنوان مرطوب کننده پوست سر سبوم بوسیله ای غدد چربی که در پوست سر قرار دارند تولید می شود. از آنجایی که ساختار مولکولی روغن جوجوبا شبیه به سبوم است. روغن جوجوبا نیز کار روغن طبیعی برای حفظ رطوبت پوست سر ما را انجام می دهد. استفاده مداوم از روغن جوجوبا باعث تقویت سلامتی فولیکول های مو و غدد چربی می شود.

به عنوان پاک کننده پوست سر ساختار مولکولی روغن جوجوبا باعث می شود که به راحتی توسط پوست سرمان پذیرفته شود. روغن جوجوبا با ریزش مو و سایر مشکلات مو مبارزه می کند. استفاده مداوم از روغن جوجوبا پوست سر را تمیز می کند و از مواد خارجی محافظت می کند.

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif کمک به گردش خون بهتر و تمیز کردن غدد چربی خواص ضد میکروبی روغن جوجوبا پوست شما را از عفونت محافظت می کند و هرگونه التهابی را تسکین می بخشد. محتوای آنتی اکسیدان بالای روغن جوجوبا با رادیکال های آزاد که سبب آسیب به پوست و مو می شود، مبارزه می کند.

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif کنترل ریزش مو طبیعی می باشد که در حدود 100 رشته مو در هر روز از دست بدهید. اما هنگامی که این تعداد افزایش می یابد باعث نگرانی می شود. منافذ بسته یکی از بزرگترین دلایل ریزش مو است. روغن جوجوبا آلودگی مو را از بین می برد و فولیکول ها و ساقه ای مو را تغذیه می کند. استفاده مدوام از روغن جوجوبا سلامتی موها را تضمین می کند.

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif کاندیشن طبیعی کوتیکول هایی که لایه بالایی ساقه ای مو را تشکیل می دهند وقتی آسیب می بینند. موها را آسیب پذیر می کنند و رطوبت را سریعتر از دست می دهند. روغن جوجوبا کوتیکول را خنک می کند. سس یک لایه محافظ در بالای ساقه ای مو ایجاد می کند. روغن جوجوبا رطوبت را حفظ کرده و مو را کاندیشن می کند.

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif کنترل شوره سر خواص ضد میکروبی روغن جوجوبا همراه با طبیعت مرطوب کنندگی آن، فولیکول ها و پوست سر را سالم نگه می دارد. این روغن پوست سر را تسکین داده، هر گونه تحریک یا التهاب را کاهش می دهد و مانع از بین رفتن پوست سر می شود. همچنین مشکلات پوست سر مانند اگزما و پسوریازیس را که منجر به شوره سر می شود، کاهش می دهد.

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif سرم طبیعی مو روغن جوجوبا ماده ایده آل برای استفاده به عنوان سرم مو است. این روغن موهای شما را تقویت کرده و باعث سنگین شدن آنها نمی شود. به دلیل وزن سبک و ماهیت غیر چسبناک این روغن موهای شما را در تمام طول روز براق و صاف نشان می دهد.

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif افزایش حجم موها شرایطی مانند ریزش موی پس از استرس، شک یا یک ضایعه دردناک سبب می شود که موها دچار ریزش زود هنگام شود و فولیکول را مجبور به استراحت می کند. در نتیجه باعث نازک شدن مو خواهد شد. روغن جوجوبا فولیکول های مو را تحریک کرده و باعث رشد مو می شود و مو را ضخیم می کند.

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif بازسازی نقاط آسیب دیده روغن جوجوبا نرم کننده است. به این معنی که نقاط آسیب دیده در شفت مو را پر می کند و وزوزی شدن را کنترل می نماید. این روغن ساقه ای مو را تغذیه و باعث بازسازی نقاط آسیب دیده می شود.

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif

https://namagard.com/wp-content/uploads/2019/07/line03.gif تقویت رشد مو ماساژ پوست سر با این روغن گردش خون را تقویت کرده و تغذیه ای فولیکول ها که باعث رشد موهای سالم می شوند را تضمین می کند. رشد دوباره از فولیکول های آسیب دیده باعث می شود که موهای شما ضخیم شده و سست نباشند.

گردآوری: نماگرد

منبع: byrdie ، healthline ، Stylecraze

فواید شگفت انگیز روغن جوجوبا برای رشد مو

لطفا نظر خود در مورد این مطلب را با ستاره ها از یک تا 5 مشخص کنید!!

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار