تبلیغات

پیش فروش ساختمان، شگردی برای کلاهبردار ۳۰ میلیاردی

به گزارش صبحانه، بهزاد اختیاری بیان داشت: پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران ارجاع که شاکی اظهار داشت، یک واحد آپارتمان را در مرزداران از شخصی پیش خرید کرده و مبلغ ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به عنوان ثمن معامله به وی پرداخت کرده است، ولی بعد از گذشت حدود ۲ سال متوجه شده است فروشنده همان اپارتمان را به شخص دیگری فروخته است.

وی تصریح کرد: در بررسی‌های پلیسی مشخص شد که فروشنده آپارتمان خود را در فضای مجازی با عناوین جعلی دکتر، مهندس و نویسنده کتاب معرفی می‌کند و با مانور‌های متقلبانه چندین فقره کلاهبرداری مرتکب شده است.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران عنوان کرد: تحقیقات کارآگاهان نشان از این داشت، متهم به عنوان سازنده پلاک ثبتی، قرار داد مشارکتی را با یکی از بستگان خود تنظیم کرده است و به ادعای ساخت وساز بنا، عملیات ساختمانی را آغاز، ولی با پیشرفت ساخت بنا، آپارتمان‌های احداثی را به افراد مختلفی به دفعات مختلف فروخته است.

این مقام انتظامی ابراز داشت: پس از هماهنگی با مقام قضائی و شناسایی مخفیگاه جدید متهم، وی در مخفیگاهش در حالی که در داخل کمد دیواری مخفی شده بود، دستگیر شد.

اختیاری افزود: با انتقال متهم به پایگاه دوم این پلیس متهم تا کنون به ۵ فقره کلاهبرداری و فروش مال غیر معترف و اظهار کرد، به بهانه پیش فروش ساختمان از مال باختگان ۳۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران در پایان خاطر نشان کرد: متهم پس از اعزام به دادسرا با قرار مجرمیت روانه زندان شد و کشف زوایای پنهان پرونده ادامه دارد.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار