تبلیغات

۷ میلیون دوز واکسن کرونا در راه ایران

رئیس انجمن واردکنندگان دارو گفت: تا پایان تیر ماه امسال ۷ میلیون دوز واکسن کرونا به دست بخش خصوصی وارد کشور می‌شود.

۷ میلیون دوز واکسن کرونا در راه ایرانبه گزارش صبحانه،ناصر ریاحی رئیس انجمن واردکنندگان دارو در خصوص واردات واکسن کرونا به دست بخش خصوصی اظهار کرد: ۳ میلیون دوز واکسن آسترازنکا هندی رزرو کرده‌ایم که در حال حاضر یک میلیون دوز از آن‌ها تولید و آماده ارسال شده است.

او افزود: این یک میلیون دوز در حال حاضر منتظر مجوز صادرات دولت هند است و تمام امور اداری واردات آن‌ها در ایران انجام شده است.

رئیس انجمن واردکنندگان دارو بیان کرد: علاوه بر واکسن هندی، ۴ میلیون دوز واکسن چینی هم به رزرو بخش خصوصی ایران درآمده که آن‌ها هم تا حدود ۳ هفته آینده وارد کشور خواهند شد.

ریاحی ادامه داد: با این تفاسیر تا پایان تیر ماه امسال در حدود ۷ میلیون دوز واکسن کرونا به دست بخش خصوصی به کشور وارد خواهد شد.

او در پایان تصریح کرد: حدود ۳ ماه طول کشید تا بخش خصوصی اولین محموله خود را بتواند به کشور وارد کند، اما با توجه به اینکه روال کار به دست بخش خصوصی آمده، در مراحل بعدی راحت‌تر و زودتر می‌توانیم این واکسن‌ها را وارد کنیم./ باشگاه خبرنگاران

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار