تبلیغات

دوز اول واکسن «کوو ایران برکت» به تمام داوطلبان تزریق شد

مدیر اجرایی پروژه واکسن "کووایران برکت" با بیان این‌که تزریق دوز اول واکسن کوو ایران برکت به ۲۰ هزار داوطلب فاز سوم انجام شده، گفت: در طول مطالعه حدود ۲۸ بار با هر داوطلب تماس گرفته خواهد شد و پیگیری داوطلبان تا یکسال ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش صبحانه،مدیر اجرایی پروژه واکسن "کووایران برکت" با بیان این‌که تزریق دوز اول واکسن کوو ایران برکت به ۲۰ هزار داوطلب فاز سوم انجام شده، گفت: در طول مطالعه حدود ۲۸ بار با هر داوطلب تماس گرفته خواهد شد و پیگیری داوطلبان تا یکسال ادامه پیدا می‌کند.سید رضا مظهری با بیان اینکه فاز سوم مطالعه بالینی واکسن "کوو ایران برکت" رو به اتمام است، اظهار داشت: تمام 20 هزار نفر داوطلب، اولین دوز واکسن برکت را در فاز مطالعاتی دریافت کرده‌اند. همچنین برای نیمی از شرکت‌کنندگان در مطالعه نیز تزریق نوبت دوم انجام گرفته است. البته لازم به توضیح است که پیگیری وضعیت داوطلبان تا یکسال ادامه خواهد داشت.

مطالعه بالینی در 6 شهر کشور اجرا شد

وی با بیان اینکه این مطالعه بالینی در شهرهای تهران، مشهد، شیراز، کرج، اصفهان و بوشهر انجام شده است، افزود: گروهی متشکل از پزشکان و پیراپزشکان در تهران و شهرستان‌ها برای مدیریت، هماهنگی و ارزیابی افرادی که واکسن را دریافت کرده‌اند در سامانه 4030 در حال فعالیت هستند که مستمراً وضعیت داوطلبان را پیگیری می‌کنند.

کوو ایران برکت مجوز مصرف اضطراری را دریافت کرده است

مظهری با تأکید بر این که واکسن "کوو ایران برکت" مجوز مصرف اضطراری را دریافت کرده است، تصریح کرد: در طول مطالعه 15 مرکز برای تزریق واکسن برکت به داوطلبان در مشهد و شیراز و اصفهان، یک مرکز جامع در بوشهر و یک مرکز با 8 لاین در کرج و 5 مرکز هریک با 6 لاین در تهران برای ارزیابی پزشکی، آزمایش و تزریق واکسن به داوطلبان داشته‌ایم.

واکسن برکت از نظر نوع عوارض در سطح استانداردهای علمی است

مدیر اجرایی پروژه واکسن "کووایران برکت"خاطرنشان کرد: در طول مطالعه حدود 28 بار با هر داوطلب تماس گرفته خواهد شد و پیگیری داوطلبان تا یکسال ادامه پیدا می‌کند و اگر فردی پس از تزریق واکسن کرونا نیازمند ارجاع به مرکز درمانی باشد تمام هماهنگی‌ها برای انتقال او انجام می‌شود، البته نتایج حاصل از انجام مطالعه تا این زمان نشان داده است که تزریق واکسن کوو ایران برکت از نظر ایمنی زایی و نوع و شدت عوارض در سطح قابل قبول و استانداردهای علمی است.
وی در پایان متذکر شد: داوطلب گیری در تمام شهرها به پایان رسیده است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار